ads
آبلیمو
آبلیمو

آبلیمو

به عنوان چاشنی غذاها هم کاربرد دارد. این ماده ی غذایی ریزمغذی های فراوانی دارد.

پتاسیم

آب لیمو با اندازه ی متوسط ۴۹ گرم پتاسیم دارد، این یون برای فعالیت سلول ها مهم و حیاتی است. پتاسیم در فعالیت الکتریکی قلب نقش دارد، در عملکرد قلب و عضلات موثر است.

 ویتامین C

ویتامین C لیمو دو برابر پرتقال است ( بر اساس نظر سایت (Drugs.com.   آب یک لیموی متوسط ۱۸.۶  میلی گرم ویتامین C دارد ( بر اساس نظر USDA). ویتامین C آنتی اکسیدان است و از پروتئین کلاژن حفاظت می کند ( این پروتئین در ساختار استخوان ها، دندان ها و رگ های خونی وجود دارد).

فولات

آب  لیمو ۱۰ میکروگرم فولات دارد. فولات اثر محافظتی  از نظر  نقائص زمان تولد نخاع دارد ( اگر مادر قبل از بارداری و در چند هفته ی اول بارداری از آن استفاده کند). فولات در تکامل گلبول های قرمز مغز استخوان نقش دارد.

لوتئین و زآکسانتین

این دو،  رنگدانه های زردی هستند که با غلظت های بالایی در چشم انسان وجود دارند. در گیاهان و لیمو یافت می شود، (حدود ۷ میکروگرم آن در آب میوه ی با اندازه ی  متوسط). این مواد به گیاه کمک می کنند تا نور بیشتری جذب کند، و مانع از آسیب آن ها می شود. غذاهایی که این دو ماده را در سطح بالایی دارند، ممکن است به کند شدن دژنریشن مولکولی و کاهش خطر کاتاراکت ( حمله ی قلبی) کمک کند.  این میوه اثرات آنتی اکسیدانی دارد و  مانع از سفت شدن شریان ها می شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

افزودنی ها