ماهی بخارپز زنجبیلی با سس مخصوص معروف به هانا

ماهی بخارپز زنجبیلی با سس مخصوص معروف به هانا

نوامبر 11, 2018 سارا حاصلی زمان پخت : 20 دقیقه نظرات

سس این ماهی با پایه سویا سس همراه با زنجبیل تازه ، سیر و کنجد یک ترکیب کلاسیک سس به اسم هاناست. این ماهی با برنج قهوه ای و سالاد سبز پاپیا سرو می شود! که خب ما میتونیم از سالاد با توجه به محدودیت هامون رد بشیم!

  1. آماده کردن ماهی : ۲.۵ تا ۵ سانت آب را داخل یک قابلمه جوش بیاورید ، ابعاد قابلمه به اندازه ای باشد که بتوانید یک ظرف بخارپز دو طبقه بامبو را روی آن بگذارید. روی هر طبقه از بخارپز یک بشقاب پیرکس بگذارید و سه تکه ماهی را روی هر بشقاب چیده و بعد روی هرکدام یک برش زنجبیل بگذارید. درب بخارپز را گذاشته و روی آب جوش قرار دهید. به ازای هر ۲.۵ سانت ضخامت هر تکه ماهی باید ۷ دقیقه برای پخت زمان بدهید.
  2. آماده کردن سس : زنجبیل ریز شده ، سیر و کنجد را داخل یک کاسه با هم ترکیب کنید. روغن را داخل یک تابه روی حرارت متوسط به بالا بگذارید تا کمی داغ شود و ترکیب را به آن اضافه کنید و ۱ دقیقه تفت بدهیدو سپس روغن کنجد را اضافه کنید و صبر کنید کمی داغ شود و بعد سویا سس را ( با احتیاط ) اضافه کنید و حدود ۱ دقیقه بگذارید پخته شود.
  3. ماهی را داخل یک ظرف مناسب کشیده ، تکه های زنجبیل را بردارید و دور بریزید و سس را روی سطح ماهی بریزید و با پیازچه تزیین کنید.

نکته : معمولا در کشور ما بخارپز چوبی بامبو رایج نیست ! نگران نباشید می توانید از هرنوع بخارپزی استفاده کنید و حتی اگر هیچ نوعی دور وبرتان نیست داخل قابلمه آب جوش چند عدد ماگ را برعکس قرار بدهید و روی آنها یک بشقاب پیرکس بگذارید و بعد به روش بالا ماهی را بخارپز کنید.

جزئیات غذا

مواد اولیه مقدار
1 فیله ماهی سفید 6 قطعه هر قطعه حدود 180 گرم ( می توانید از هر نوع ماهی که گوشت سفید دارد استفاده کنید)
2 زنجبیل 6 برش تازه با اندازه تقریبا 1.5 سانت
3 زنجبیل 1/4 فنجان ریز شده
4 سیر 1/4 فنجان خرد شده
5 روغن کانولا 2 قاشق غذاخوری ( یا روغن هسته انگور )
6 کنجد 2 قاشق غذاخوری بو داده
7 سویا سس 1/4 فنجان ترجیحا کم سدیم
8 پیازچه 2 تا 3 عدد برای تزیین
9 روغن کنجد 2 قاشق غذاخوری بو داده
غذاهای به روز
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است