ads
سیر
سیر

سیر

در اوایل  سال ۱۹۰۰، به ندرت در غذاهای آمریکایی ها سیر استفاده می شد. از آن زمان،  طبق گزارشات، هزینه ی مصرف سیر در آمریکا برای هر نفر در سال تا بیش از ۲ پوند افزایش یافته است.

چربی کم

یک قاشق سیر خام خرد شده ۴ کالری دارد که تنها ۰.۰۹ آن چربی است. سیر چربی کمی دارد. هر قاشق سیر مقدار کمی چربی اشباع و غیر اشباع دارد و کلسترولی ندارد.

کربوهیدرات اندک

هر قاشق سیر ۰.۹۳ گرم  کربوهیدرات دارد،  که حدود ۹۳ درصد کل محتوای کالری آن را شامل می شود. قند های ساده حدود ۰.۰۳ گرم کل این کربوهیدرات را شامل می شوند و ۰.۱ گرم آن فیبر است. در برخی از فیبرهای سیر، اینولین وجود دارد، که به حفظ باکتری های روده  کمک می کند و ممکن است توانایی بدن را در جذب کلسیم افزایش دهد.

مقادیر کم ویتامین و مواد معدنی

هر قاشق سیر مقدارکمی ویتامین و مواد معدنی مثل ویتامین C، تیامین، کلسیم و آهن و مس و سلنیوم دارد. بالغین بین ۱۹ تا ۵۰ سال، ۱.۳ میلی گرم ویتامین B6 در هر روز نیاز دارند،  یک قاشق سیر حدود ۳ درصد این نیاز را تامین می کند و ۰.۰۴ میلی گرم ویتامین. هر قاشق سیر ۰.۰۵ میلی گرم منگنز دارد.

منبع مواد شیمیایی گیاهی

سیر منبعی از انواع مواد شیمیایی گیاهی است که آلیل سولفید نامیده می شود. این ترکیبات ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشند، مثلا از راه مهار رشد تومور و یا از بین بردن مواد سرطان زا. این ماده باعث حفظ سلامتی و بهبود عملکرد دستگاه ایمنی می شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.livestrong.com

سبزیجات