نقص توجه بیش فعالی

نقص توجه – بیش فعالی

آبان ۶, ۱۳۹۵ نسخه

اختلال نقص توجه – بیش فعالی ، یک شرایط با علائمی مثل بی توجهی، تکانش گری، و بیش فعالی می باشد. علائم همیشه در کودکی آغاز می شود. بالغین با نقص توجه – بیش فعالی ممکن است مشکل در مدیریت زمان، سازماندهی، تعیین اهداف و در داشتن یک شغل داشته باشند.

کلیات

ADHD ، یا بیماری بیش فعالی کمبود توجه، یک بیماری عصبی – رفتاری شایع میباشد که در کودکی آغاز می شود. در این دستورالعمل، شما درباره ی علائم، علل و درمان های آن خواهید آموخت و نکاتی برای زندگی با نقص توجه _ بیش فعالی فرا می گیرید.

حقایقی در مورد نقص توجه و بیش فعالی

علل نقص توجه و بیش فعالی

  • علل نقص توجه _ بیش فعالی : بدانید ژنتیک، محیط زیست، و تماشای تلویزیون چه نقشی ممکن است در ایجاد  بیش فعالی _ نقص توجه (ADHD) داشته باشند.

علایم و انواع نقص توجه – بیش فعالی

درمورد انواع مختلف علل بیش فعالی _ نقص توجه و آنچه که این بیماری میتواند در کودکان و بزرگسالان شبیه آن به نظر برسد را بیاموزید.

علائم

انواع نقص توجه – بیش فعالی


تشخیص نقص توجه – بیش فعالی

هیچ آزمون واحدی برای نقص توجه _ بیش فعالی وجود ندارد. در عوض، دکتر شما ممکن است با اعضای خانواده و یا معلمان مصاحبه کرده، رفتار را مشاهده کرده و پرسشنامه یا ارزیابی امتیازات را مورد رسیدگی قرار دهد.

تشخیص نقص توجه – بیش فعالی

آزمون های نقص توجه – بیش فعالی

  • چگونه نقص توجه _ بیش فعالی تشخیص داده می شود؟ برای اینکه فردی مبتلا به نقص توجه – بیش فعالی تشخیص داده شود، برای بیش از شش ماه و در بیشتر از یک مکان باید عوارض و نشانه ها نمایان باشند.
  • آزمون نقص توجه _ بیش فعالی : اینکه چگونه یک دکتر نقص توجه – بیش فعالی را تشخیص می دهد و در مورد آزمون هایی که ممکن است برای رد کردن مشکلات جدی تر سلامت لازم باشند بیشتر یاد بگیرید .

درمان نقص توجه – بیش فعالی

یافتن درمان واقعی ADHD ، شامل داروها و درمان های رفتاری است، که برای مدیریت ADHD بسیار مهم است. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین درمانها بدانید تا ببینید که کدام یک برای شما بهترین اثر را دارد.

درمان


زندگی با نقص توجه _ بیش فعالی

درباره اینکه رژیم غذایی، ورزش و درمان های جایگزین ممکن است روی علائم ADHD چه تاثیری داشته باشد، بیاموزید. هم چنین برای زندگی با نقص توجه – بیش فعالی نکاتی شامل چگونگی هدایت یک شغل و روابط اجتماعی و نحوه سازماندهی بدست آورید.

درمان غیر دارویی نقص توجه _ بیش فعالی

ورزش و رژیم غذایی

زندگی با نقص توجه – بیش فعالی


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط