هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری : آنچه باید بدانیم

مهر ۲۴, ۱۳۹۵ نسخه بارداری هفته به هفته نظرات

وقتی که شما به هفته دهم بارداری می رسید، مهم این است که بدانید کودک شما کاملا از مرحله رویانی خارج شده است و به طور کامل وارد مرحله جنینی شده است.

اطلاعات مفید در مورد هفته ۱۰ ام بارداری این است که خطر کمتری برای ناهنجاری های مادرزادی وجود دارد. با مراقبت های پیگیرانه و توجه پزشکی، شما می توانید کودک سالمی داشته باشید.

علایم  بارداری و وضعیت مادر در هفته دهم

شما ۱ تا ۳ پوند افزایش وزن پیدا کرده اید، ولی احساس می کنید که وزن گیری شما در حال افزایش است. احساس باد کردن و تورم شکمی هنوز از بین نرفته است ولی وقتی که شما به انتهای ۳ ماهه اول می رسید، سایر علائم بارداری از جمله تهوع و استفراغ صبحگاهی دیده می شود.

به نظر می رسد که در طی هفته ۱۰ ام بارداری  شما احساس مثبت تری در مورد بارداری خود  داشته باشید، در حالی که بررسی های اولیه شما شروع شده است و شما می توانید در این زمان ضربان قلب  کودک خود را بشنوید. این لحظه می تواند برای والدین بسیار هیجان انگیز باشد.


رشد جنین در هفته دهم بارداری

به شما گفته می شود که در این زمان کودک شما در مرحله رشد سریعی قرار دارد. وقتی که وی به مرحله جنینی می رسد، نمی تواند مرحله رشد سریع را تفسیر کرد. در این هفته اندازه کودک شما هم سایز تکه سنگ است.

وقتی که اعضای داخلی بدن به رشد خود ادامه می دهند، اندام های حیاتی بدن از جمله کلیه ها، کبد، روده ها و مغز می توانند خودشان شروع به کار کنند. در طی دوره ۳ هفته ای بعدی، کودک شما به طور مشخصی بزرگ تر می شود.

مواردی همچون ناخن های پاها شروع به پدیدار شدن می کنند.


نکات هفته دهم بارداری

اگر شما اولین بررسی ها را انجام داده اید ولی همسرتان با شما نباشد، در زمان های بعدی شما ممکن است بخواهید تا وی هم همراه شما باشد.

این کار باعث می شود تا هر سوالی که همسرتان دارد بپرسد، بتواند پزشک شما را ببیند، ضربان قلب جنین را بشنود و با سونوگرافی، جنین را مشاهده کند. همه این موارد به همسر شما  کمک می کند تا  احساس نزدیک تری با شما داشته باشد و بتواند بهتر روند بارداری را درک کند.

ممکن است شما بخواهید  لباس های مادری بخرید، و بخواهید تا همسرتان هم همراه شما باشد.


تصویر دو بعدی هفته دهم بارداری - عکس جنین در هفته دهم بارداری

تصویر دو بعدی هفته دهم بارداری

تصویر سه بعدی هفته دهم بارداری

تصویر سه بعدی هفته دهم بارداری


ویدیو هفته ۱۰ ام بارداری


در هفته دهم بارداری چه بخوریم

در هفته دهم مهم است که از خوردن غذاهایی با چربی ، نمک و قند بالا پرهیز کنید و مطمئن شوید مه ترکیب کاملی از ویتامین ها و مواد معدنی دریافت می کنید.

زمانی که جنین شما با سرعت زیاد در حال رشد است روزانه در حدود ۳۰۰ کالری انرژی مصرف می کند که تقریبا معادل یک تخم مرغ با نون تست یا یک عدد موز با شیر یا بخش کوچکی از غذای روزمره شما است.


بارداری روز به روز

در هر روز هفته دهم چه اتفاقی می افتد

روز اول / روز دوم / روز سوم / روز چهارم / روز پنجم / روز ششم / روز هفتم


ورزش و هفته دهم بارداری

فعالیت بدنی متوسط به مدت سی دقیقه در روز و در اکثر روزهای هفته همچنان مزایای زیادی برای شما و نوزادتان دارد برخی از این فعالیت ها عبارتند از:

  • ورزش های هوازی
  • تمرین با وزنه های سبک
  • تمرینات داخل آب
  • یوگا
  • پیلاتس

هفته یازدهم بارداری

هفته نهم بارداری

بارداری هفته به هفته

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است