هفته بیست و هفتم بارداری

هفته بیست و هفتم بارداری : آنچه باید بدانیم

مهر ۲۱, ۱۳۹۵ نسخه بارداری هفته به هفته نظرات

هفته بیست و هفتم بارداری نقطه عطف مهمی برای مادر و کودک است. این هفته از بارداری تقریبا در دو هفته آخر ۳ ماهه دوم مشخص می شود و با شروع مرحله نهایی بارداری همزمان است.

وقتی که به این هفته ها نزدیک می شویم، زمان هیجان انگیزی برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر وی و سایر اعضای خانواده و دوستان است.


علائم و تغییرات بدنی در طی هفته بیست و هفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری،  ممکن است مجبور شوید که با هوس هایی که برای غذاهای مختلف دارید، مقابله کنید. در ذهن داشته باشید که شما تنها به ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری اضافی در هر روز نیاز دارید تا وضعیت سلامتی شما پابرجا باشد و با این مقدار کالری، ریزمغذی های مفیدی در اختیار کودک شما قرار می گیرد.

وقتی که رشد رحم شما ادامه داشته باشد و فشاری را بر روی ناحیه فوقانی قفسه سینه وارد کند، شما ممکن است دردهای قفسه سینه ای و یا کوتاهی تنفس را تجربه کنید. این حالت طبیعی است، ولی اگر این مسئله شما را آزار می دهد، با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

همچنین در این مرحله از بارداری ممکن است صورت، گردن، دست ها، پا ها، مچ پاها،  ساق و تقریبا تمام بدن شما ورم کند. سعی کنید تا به سمت چپ خود دراز بکشید و تا حد امکان استراحت کنید تا بتوانید با این علائم شایع بارداری مقابله کنید.


نمو جنین بیست و هفت بارداری

وقتی که به پایان ۳ ماهه دوم بارداری می رسیم،  کودک شما می بایست نزدیک به ۱۵ اینچ طول و وزنی بیش از ۲ پوند داشته باشد.

وقتی که نمو چشم های جنین ادامه می یابد، لایه های پوشاننده شبکیه شکل می گیرند و غشایی که چشم های را می پوشاند، جدا می شود تا پلک ها را بسازد.

شما ممکن است بیان کنید که الگوهای خوابیدن و بیدار شدن جنینتان در حال شکل گیری و تکامل است. این حالت طبیعی است، و بسیاری از پزشکان بیان می کنند، شما در زمانی که کودک در حال استراحت است می بایست استراحت کنید.

بافت های مغزی و چین و شکنج های مغز جنین شما در حال تکامل است. برخی از متخصصین بر این باورند که در این زمان از بارداری، کودک خواب می بیند و رویاهایی در ذهن وی شکل می گیرد ولی  در مورد  این  واقعه مستندات علمی جامعی در دسترس نمی باشد.

همچنین ممکن است شما زمانی که ریه های جنین در حال تکامل است  و مایع آمنیوتیک را دم و بازدم می کند، متوجه سکسکه وی شوید.


نکات هفته بیست و هفتم بارداری

اگر هنوز اتاق کودکتان را تزئین نکرده اید، تلاش کنید تا درباره آن برنامه ریزی کنید. اگر اتاق کودکتان را تزئین کرده اید، سعی کنید تا مدت زمان زیادی را آن جا بگذرانید.

خواندن کتاب برای کودکتان و یا پس از تولد وی باعث می شود که کودک با صدای شما آشنا تر  شود و کمتر حس غریبی داشته باشد. همچنین گوش دادن به موسیقی ملایم و یا صداهای محیطی در سی دی می تواند به آرام کردن کودک بی قرار که در رحم زیاد حرکت می کند، کمک کند.


تصویر دو بعدی هفته بیست و هفتم بارداری - عکس کودک در هفته بیست و هفتم بارداری

تصویر دو بعدی هفته بیست و هفتم بارداری

تصویر سه بعدی هفته بیست و هفتم بارداری

تصویر سه بعدی هفته بیست و هفتم بارداری


ویدیو هفته ۲۷ ام بارداری


بارداری روز به روز

در هر روز هفته بیست و هفتم چه اتفاقی می افتد

روز اول / روز دوم / روز سوم / روز چهارم / روز پنجم / روز ششم / روز هفتم 


هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری

بارداری هفته به هفته

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است