لازانیا پیاز کاراملی

لازانیا پیاز کاراملی

بهمن ۱۲, ۱۳۹۵ سارا حاصلی غذاهای ایرانی غذاهای فرنگی
  1. داخل یک قابلمه بزرگ آب را جوش آورده و لازانیا را پخته و آبکش کنید ، بعد داخل قابلمه برگردانده و روی آن آب سرد بریزید.
  2. سه قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی حرارت متوسط داخل تابه بریزید، پیاز ها را اضافه کرده تا طلایی شود ، می توانید بتدریج به مقدار کم آب هم به آن اضافه کنید تا کاراملی شود ، بعد قارچ را اضافه کرده و بعد از حدود ۳ دقیقه نمک بزنید تا زمانیکه آب آن کاملا جذب شود و بعد از روی حرارت برداشته و روی آن کمی فلفل سیاه بپاشید.
  3. اسفناج ، پنیر ، ریحان و ۱/۲ قاشق چایخوری نمک را داخل غذاساز مخلوط کنید تا نرم شود.
  4. آماده کردن سس سفید : ۲ قاشق روغن زیتون را روی حرارت متوسط گرم کنید و به آن آرد اضافه کنید و هم بزنید ، بعد از حدود ۳۰ ثانیه ، بتدریج شیر و ۱/۲ قاشق چایخوری نمک را اضافه کرده تا کاملا نرم شود و کمی غلیظ شود ، سپس پنیر را اضافه کنید تا آب شود و از روی حرارت بردارید.
  5. فر را تا ۳۷۵ درجه F گرم کنید ، کف ظرف مناسب را چرب کرده ، لازانیا را آبکش کنید و روی یک دستمال آشپزخانه پهن کنید ، کف ظرف را کمی سس سفید بریزید و بعد یک لایه لازانیا را چیده و روی آن مخلوط اسفناج و پیاز بریزید و بعد سس سفید بریزید ، سپس لایه بعدی را به همین روال تکرار کنید و در آخر بعد از چیدن سه لایه ، روی آن سس سفید ریخته و کمی گردو بپاشید.
  6. داخل فر گذاشته و حدود ۳۰ دقیقه بپزد ، حدود ۵ دقیقه قبل از سرو بگذارید کمی خنک شود.

جزئیات غذا

مواد اولیه مقدار
1 ورق لازانیا 300 گرم
2 روغن زیتون 5 قاشق غذاخوری
3 پیاز سفید 3 عدد خرد شده
4 قارچ 4 فنجان خرد شده
5 نمک 1 قاشق غذاخوری و 2 قاشق چایخوری
6 اسفناج 4 فنجان تازه
7 پنیر گوسفندی 1/2 فنجان کم چرب
8 ریحان 3/4 فنجان خرد شده
9 آرد گندم 3 قاشق غذاخوری
10 شیر 2 فنجان کم چرب
11 پنیر موزارلا 70 گرم
12 گردو 1/3 فنجان خرد شده
13 فلفل سیاه مقداری تازه ساییده شده
غذاهای به روز