لازانیا تره فرنگی و کدو حلوایی

مهر ۱۳, ۱۳۹۵ سارا حاصلی غذاهای فرنگی زمان پخت : 165 دقیقه

کدو حلوایی ، دانه کاج و تره فرنگی همراه با سس سفید و ورق های لازانیاترکیب فوق العاده ای از لازانیا گیاه خواری است. از هر نوع پنیر پارمزانی می توانید استفاده کنید.

  1. فر را روی حرارت ۳۵۰ درجه F گرم کنید و روی یک سینی بزرگ اسپری بزنید.
  2. یک قابلمه بزرگ آب را جوش بیاورید و لازانیاها را ۲ دقیقه کمتر از دستورش بجوشانید و آبکش کنید و داخل قابلمه برگردانید و روی آن آب سرد بریزید
  3. کره را آب کرده و تره فرنگی را اضافه کنید و حدود ۶ دقیقه هم بزنید و روی تره ها آرد بپاشید و حدود ۲ دقیقه دیگر هم بزنید. به آرامی شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ بشود و حباب بزند ( حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه ) سپس آویشن ، نمک ، فلفل و جوز را اضافه کرده و از روی حرارت بردارید.
  4. ۱/۳ ورق های لازانیا را کف ظرف چیده و بعد ۱/۳ مواد را روی آن بریزید و نیمی از رنده کدو حلوایی و ۱/۳ پنیر و بعد لایه بعدی لازانیا و نصف مواد مانده و تمامی دانه های کاج و باقی کدو حلوایی و نصف پنیر مانده ، باقی ورق ها را گذاشته و تمامی سس مانده را بریزید و پنیر را بریزید و روی آن را کاغذ روغنی گذاشته و بعد فویل بگذارید و با چنگال سوراخ کنید.
  5. حدود ۵۰ دقیقه داخل فر بپزید و بعد فویل را بردارید و حدود ۳۰ دقیقه دیگر بپزید و قبل از سرو کردن ده دقیقه کنار بگذارید تا آماده خوردن شود.

جزئیات غذا

مواد اولیه مقدار
1 ورق لازانیا 300 گرم ( آرد کامل باشد بهتر است)
2 کره حیوانی 2 قاشق غذاخوری
3 تره فرنگی 6 فنجان ریز خرد شده
4 آرد گندم 1/2 فنجان
5 شیر 4 فنجان بدون چربی
6 آویشن 1 قاشق چایخوری خشک
7 نمک 1 قاشق چایخوری
8 جوز هندی 3/4 قاشق چایخوری تازه رنده شده
9 فلفل سیاه 1/2 قاشق چایخوری
10 کدو حلوایی 900 گرم بزرگ رنده شده
11 پنیر پارمزان 200 گرم رنده شده
12 دانه کاج 1/4 فنجان بو داده
غذاهای به روز