عصاره انار

فواید قرص عصاره انار

بهمن ۱۶, ۱۳۹۵ الهام آقایی تغذیه سالم نظرات

انار میوه ای است که قرن هاست در آسیا و خاورمیانه برای درمان عفونت های ضد ویروسی و گوارشی استفاده می شود. بیشتر خواص انار به دلیل پلی فنول های موجود در آن است. شواهد نشان می دهد که مصرف عصاره میوه انار می تواند فواید بسیاری برای سلامت عمومی بدن داشته باشد. همچنین قبل از مصرف قرص های انار با پزشک خود مشورت کنید.


سرطان پروستات

عصاره انار ممکن است از پیشرفت سرطان پروستات جلوگیری کند، همچنین براساس مطالعات انجام شده در دانشگاه فیلیپس آلمان، عصاره انار باعث آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلولی در سلول های سرطان پروستات می شود. این مطالعه در سال ۲۰۰۴ در مجله موادغذایی دارویی به چاپ رسید.


التهاب

التهاب مزمن باعث باریک شدن عروق خونی و کاهش خون رسانی به اندام های بدن می شود. کاهش خون رسانی همچنین از رسیدن موادمغذی به اندام های بدن برای عملکرد درست جلوگیری می کند که خطر مقاومت به انسولین، کلسترول بالا، بیماری قلبی و فشارخون بالا را به همراه دارد. براساس مطالعات محققان در دانشگاه کیس امریکا که در مجله “التهاب” به چاپ رسید، عصاره انار مانع از آنزیم سیکلواکسیژناز می شود به طوریکه این آنزیم تشکیل سلول های التهابی را افزایش می دهد.


آنفولانزا

عصاره انار ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا شود. براساس یافته های دانشمندان در مرکز سلامت دانشگاه تگزاس در هیوستون ایالات تگزاس که در مجله گیاهان دارویی در دسامبر ۲۰۰۹ منتشر شد، عصاره انار حاوی پلی فنول “پونیکالاجین” بوده که دارای خواص ضد آنفولانزا است.


تداخلات

براساس مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، عصاره انار ممکن است با برخی از داروها از جمله استاتین ها و مهارکننده های ACE (آنزیم مبدل آنژیوتانسین) که به ترتیب برای کاهش کلسترول بالا و درمان فشارخون بالا کاربرد دارند، تداخل ایجاد کند. بنابراین قبل از مصرف قرص عصاره انار با پزشک خود مشورت کنید.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است