تست پوستی آلرژی

تست پوستی آلرژی

دی ۱, ۱۳۹۵ نسخه آلرژی نظرات

اگر شما می خواهید از یک واکنش آلرژیی جلوگیری کنید، این کار  کمک می کند تا بدانید شما به چه چیزی آلرژی دارید. تست پوستی آلرژی یک راه امن و نسبتا آسان برای پزشک است تا تلاش کند که بفهمد چه چیزی باعث ایجاد علائم شما می شود.

تست پوستی ازعصاره های ( یک شکل غلیظ  ازمایع ) مواد آلرژی زای رایج مانند گرده، کپک، گرد و غبار، شوره بدن حیوانات، و مواد غذایی استفاده میکند. هنگامی که یک ماده ی آلرژی زابه پوست شما وارد می شود، می تواند خارش ایجاد کند. پوست شما تحریک خواهد شد و ممکن است خارش پیدا کند، مانند نیش پشه.

واکنش این است که دکتر می تواند به شما بگوید که چگونه به یک ماده آلرژی میدهید ، هنگامی که شما یک آلرژی دارید، سیستم ایمنی بدن شما پادتن تولید کرده و برای مبارزه با مواد شیمیایی مهاجم ناخوشایند رهسپار می شوند.

در طول یک تست پوستی آلرژی چه اتفاقی می افتد ؟

بسته به نوع تستی که شما دارید مراحل آن متفاوت است. سه روش اصلی برای به دست آوردن مواد آلرژی زا برای واکنش با پوست شما وجود دارد.

آزمون خراش، که همچنین به عنوان آزمون سوراخ یا خراش شناخته شده است: اول، دکتر یا پرستار شما به  پوست ساعد یا پشت شما نگاه کرده و آن را با الکل تمیز میکند. آنها با یک خودکار پوست شما را علامت گذاری کرده و مناطق را برچسب میزنند . و سپس آنها را یک قطره از ماده ی آلرژی زا را در هر یک از این نقاط قرار می دهند.  در مرحله ی بعد، آنها لایه بیرونی پوست شما را خراش میدهندو اجازه  میدهند ماده ی آلرژی زا وارد شود. (تزریق انجام نمیشود، و آنها نمی خواهد خونی از شما خارج شود.)

آزمون جلدی: پس از اینکه آنها به پوست شما نگاه کرده و آن را تمیز کردند ، از دکتر یا پرستار یک مقدار کمی از ماده ی آلرژی زا را فقط در زیر پوست شما قرار میدهد ، شبیه به تست  تزریق سل.

تست بسته: دکتر شما ماده ی آلرژی زا را در یک بسته قرار داده و سپس بر روی بازو و یا پشت شما میچسباند.

برنامه ریزی برای قرار ملاقاتی که  یک ساعت طول میکشد.  بخش خراش دادن تست خراش و تست داخل جلدی در حدود حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. سپس شما حدود ۱۵ دقیقه صبرخواهید کرد تا ببینید که پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد. تست بسته ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.و پزشک دو بار شما را ببیند. صورتی که شما با تاخیر به ماده ی آلرژی زا واکنش دهید باید برای حدود ۴۸ ساعت بسته را همراه خود داشته باشید.

چگونه برای تست پوستی آلرژی آماده شویم

درباره ی تمام داروهایی که گرفته اید با پزشک صحبت کنید، از جمله داروهایی که خارج از بازار فروش دریافت کرده اید.. برخی داروها می توانند در نتایج دخالت کنند،  پس پزشک قبل ازتست یک لیست از داروها به شما میدهد تا ازآنها دوری کنید

تا دکتر شما به برای جلوگیری از آزمون است.

اگر شما نمی توانید  مصرف دارو را متوقف کنید، دکتر یا پرستارشما ممکن است یک آزمون جداگانه برای پیدا کردن تداخل دارویی آن دارو با نتایج انجام دهد.

از آنجا که داروهای آلرژی مانند آنتی هیستامین OTC، واکنش های حساسسیتی را متوقف میکنند، چند روز قبل از تست شما نباید از آن هااستفاده کنید . در آزمون شما نیاز دارید به بدنتان اجازه دهید که به مواد آلرژی زا واکنش نشان دهند.


آیا تست پوست آلرژی کار بی خطری است؟

یک تست پوستی ممکن است به طور خفیف تحریک کننده باشد، اما بسیاری از مردم می گویند ضرری ندارد. اگر چه شما می آیید که با عوامل حساسسیت زا تماس پیداکنید. مقادیر آنها بسیار کوچک است.  یکآ زمون آلرژی پوست آلرژی زمانی بی خطر است که به روش درست انجام  شود.

واکنش تمام بدن به تست پوستی بسیار نادر است، اما اگر علایم زیر را دارید به  دکتر خود اجازه دهید آنها را بداند :

  • تب
  • احساس سبکی سر
  • مشکلات تنفسی
  • بثورات گسترده
  • تورم در صورت، لب ها، و یا دهان
  • بلع سخت

پس از تست پوستی آلرژی

دکتر یا پرستار هر گونه عصاره ها و علائم جوهربر روی پوست شما را با الکل تمیز خواهند کرد. شما ممکن است نیاز به استفاده از یک کرم کورتیزون خفیف برای تسکین خارش داشته باشید.

اگر شما در حال انجام دادن تست بسته هستید، شما با باند بر روی پوست خود به منزل خواهید رفت. این مناطق رامرطوب نکنید ، حمام و یا شنا ممنوع است. زمانی که شما پس ازچند روز به مطب پزشک برمیگردید، او نگاه دیگری به پوست شما خواهد انداخت.

پزشک شما یا  متخصص آلرژی، از نتایج آزمون شما برای مطرح کردن یک برنامه درمانی برای شما استفاده خواهد کرد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است