تزریق فیلر ژوویدرم و تاثیر عالی آن بر زیبایی پوست چهره

تزریق فیلر ژوویدرم و تاثیر عالی آن بر زیبایی پوست چهره

ژانویه 15, 2020 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

ژوویدرم یا یوویدرم (Juvederm) یک روش زیبایی و جوانسازی پوست و نوعی پرکننده یا فیلر محسوب می شود. این متد زیبایی پوست، برای ترمیم خطوط صورت و بهبود علائم پیری استفاده می شود. ژوویدرم معمولا بر پایه اسید هیالورونیک که یکی از ترکیبات طبیعی موجود در پوست است ساخته می شود.

این متد زیبایی بر روی برطرف کردن چین و چروک یا پر کردن خطوط  صورت، گونه ها، لب ها و اطراف دهان تمرکز دارد.

سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) یوودرم را در سال ۲۰۰۶ تصویب کرد و استفاده از آن را بیخطر دانست. برآورد شده که در آمریکا سالانه بیش از ۲.۴ میلیون تزریق با یوودرم بر پایه اسید هیالورونیک در آمریکا صورت می گیرد.


ژوویدرم چیست؟

ژوویدرم یا یوویدرم یک پرکننده پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک است. در خانواده این پر کننده محصولات مختلفی وجود دارد. و همه آنها برای کمک به رفع علایم پیری پوست در افراد مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

هر کدام از انواع ژوویدرم دارای غلظت های مختلف اسید هیالورونیک است. و برای هدف قرار دادن مشکلاتی از بخش های مختلف پوست کاربرد دارد. همه انواع فیلر ژوویدرم دارای یک قوام صاف و ژل مانند هستند.


انواع یوویدرم

 • ژوویدرم ولوما ایکس سی یا (Juvederm Voluma XC): باعث افزایش حجم زیر سطح پوست می شود تا اندازه گونه ها بیشتر شود و بالا بیایند.
 • ترکیب یوویدرم ولوما ایکس سی با یوویدرم ولیور (Juvederm Vollure XC) : برای از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و پر کردن چین و چروک و خطوط اطراف دهان و بینی – معروف به خطوط لبخند کاربرد دارند.
 • یوویدرم اولترا ایکس سی یا (Juvederm Ultra XC)
 • ژوویدرم ولبلا (Juvederm Volbella XC)

دو مورد آخر نیز به برای بالابردن، تقویت  وحجم دادن به لب بدون جراحی موثر هستند.


چگونه خود را برای تزریق این فیلرها آماده کنیم؟

قبل از درمان با این پرکننده ها، در مورد اهداف و انتظارات زیبایی خود با یک پزشک متخصص صحبت کنید. پروسه تزریق این پرکننده ها با حداقل تهاجم همراه است. بنابراین نیازی به آماده سازی خاصی ندارد.

دستورالعمل های ساده که شما باید قبل از مشاوره و تزریق رعایت کنید شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اجتناب از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن که رقیق کننده خون هستند.
 • اجتناب از مصرف الکل و سیگار

رعایت دو مورد بالا می تواند نتایج تزریق را بهبود ببخشد. اما اگر برای مثال سیگار بکشید یا رقیق کننده خون مصرف کنید، احتمال خونریزی حین تزریق وجود دارد و روند ترمیم نیز به تعویق خواهد افتاد.


فیلر ژوویدرم را به کدام بخش های بدن تزریق می‌کنند؟

مناطق هدف جهت تزریق این فیلر ها عبارتند از:

 • گونه ها: Juvederm Voluma XC
 • اطراف بینی و دهان: Juvederm Ultra Plus XC و Juvederm Vollure XC
 • لب ها: Juvederm Ultra XC و Juvederm Volbella XC

تزریق فیلر ژوویدرم و تاثیر عالی آن بر زیبایی پوست چهره

همانطور که مشاهده میکنید برای هر بخش از انواع خاصی یوویدرم استفاده می‌شود.


ژوویدرم چگونه کار می کند؟

ژل ژوویدرم با افزودن حجم به بافت صورت از طریق ماده فعال آن (اسید هیالورونیک) کار می کند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن انسان (پوست) نیز یافت می شود. این اسید باعث تحریک تولید بافت پیوندی می شود (ساخت کلاژن).

ما انسان ها هرچه پیرتر می شویم، تولید اسید هیالورونیک و کلاژن پوستمان نیز کاهش می یابد. این روند باعث افزایش خطوط عمیق پوستی و چین و چروک پوست صورت می شود.

در طی تزریق ژل پرکننده ژوویدرم ، پزشک، دستیار پزشک یا پرستار شما به طور معمول از یک قلم برای علامت گذاری مناطقی که قرار است تحت تزریق قرار بگیرند استفاده می کند.

سپس پزشک  ژل را به منطقه مورد نظر تزریق می کند. او همچنین به راحتی منطقه تزریق را ماساژ می دهند تا از توزیع یکنواخت ژل اطمینان حاصل شود و احتمال تورم را کاهش می دهد.

بسته به منطقه تحت تزریق یوویدرم ، کل پروسه تزریق معمولاً بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. این ژل پر کننده معمولا حاوی مقدار کمی لیدوکائین (بیحس کننده موضعی) برای کاهش درد است. وجود لیدوکائین برای به حداقل رساندن هرگونه درد و ناراحتی در حین درمان موثر است.


خطرات و عوارض جانبی

پس از تزریق ژل می توانید مقداری ورم و کبودی را در موضع تزریق مشاهده کنید که طبیعی است. سایر عوارض جانبی استفاده از این ژل ها عبارتند از:

 • قرمزی
 • حساسیت
 • برآمدگی یا فرورفتگی
 • درد جزئی
 • خارش

نکته: همه این عوارض جانبی در طی دو تا چهار هفته فروکش می کنند.

عوارض جانبی جدی تر به طور معمول زمانی رخ میدهد که تزریق ژل را به دست یک شخص ناوارد (چه پزشک چه غیرپزشک) سپرده باشید. اگر شخصی که ژل را تزریق میکند پزشک نباید و آموزش لازم را نگذرانده باشد ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

 • پاره شدن عروق خونی ناشی از تزریق نامناسب
 • ایجاد زخم دائمی
 • شکل گیری ناهنجاری بینایی مانند کوری
 • و …

انتظارات پس از تزریق با فیلر های ژوویدرم

زمان بهبودی پس از تزریق بسیار کوتاه است. اما معمولا به افراد توصیه می شود حداقل ۲۴ ساعت پس از درمان از انجام فعالیت شدید، قرار گرفتن در معرض آفتاب، آرایش کردن و مصرف الکل خودداری کنند.

بیشتر افراد پس از تزریق متوجه اثرات Juvederm می شوند. اما اثرات و نتایج نهایی تنها پس از فروکش کردن تورم امکانپذیر است. ماندگاری تزریق نیز به طور معمول بین شش ماه تا دو سال به طول می انجامد. البته ماندگاری آن بیشتر به نوع محصول یوودرم تزریقی شما بستگی دارد.


هزینه ژوویدرم چقدر است؟

هزینه تزریق ژل Juvederm بسته به تجربه پزشک، موقعیت جغرافیایی و تعداد سرنگ های مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. از آنجا که پرکننده های پوستی یک درمان انتخابی هستند، بیمه درمانی معمولا هزینه آن را پوشش نمی دهد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است