هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری : آنچه باید بدانیم

مهر ۱۹, ۱۳۹۵ نسخه بارداری هفته به هفته نظرات

در هفته سی و هفتم بارداری شما به ماه ۹ ام بارداری رسیده اید و حالا می توان به مرحله ی فول ترم ( بارداری کامل ) رسید. حالا شما آماده اید تا بچه متولد شود!

سعی کنید تا در این زمان هیچ استرس و نگرانی نداشته باشید. چند هفته دیگر بیشتر باقی نمانده است، پس سعی کنید تا همه مراقبت ها را انجام دهید.

بهتر است که زایمان پس از هفته سی و هفتم بارداری باشد تا بچه ی شما  تمام مراحل نموی را طی کرده باشد. این همان علتی است که پزشکان  قبل از این زمان ترجیح می دهند تا بارداری را القا نکنند و یا از روش سزارین استفاده نکنند،  مگر آن که ضرورت پزشکی در این زمینه وجود داشته باشد.

پزشک شما ممکن است آزمون استرپ گروه B را برای شما پیشنهاد کند.  استرپ گروه B ( نام کوتاه آن استرپتوکوکوس است) نوعی باکتری است که می تواند در نواحی واژن و یا رکتوم پیدا شود. این باکتری مشکلی ایجاد نمی کند، مگر آن که کودک شما هنگام خروج از کانال زایمانی، عفونی شود که در این حالت مشکل جدی رخ می دهد. اگر نتیجه ی این تست مثبت باشد، آنتی بیوتیک هایی را می توان تجویز کرد.

علائم و وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری

وقتی که به این هفته از بارداری می رسیم، شما ممکن است فشار بیشتری را بر روی استخوان های لگنی تجربه کنید، چون بچه از آن ها مثل بالشت استفاده می کند! وقتی که وزن شما زیاد می شود، ممکن است  احساس سنگینی زیادی کنید.

پستان های شما پر از شیر می شود و شروع به ترشح کلستروم می کنند. نشت از پستان ها هم شایع است. در این زمان پستان های شما ممکن است به لمس حساس باشند و دردناک  شوند. این حالت طبیعی است. شما ممکن است  در اطراف کمر و پستان ها و لگن، هاله های کششی را ملاحظه کنید. باید انتظار درد هایی را هم داشته باشید.


رشد جنین در هفته سی و هفت بارداری

در این روز ها بچه شما رشد آهسته تری دارد، حدود نیم اونس در روز.

قبل از آن، پوست وی بسیار شل و چروک خورده است.

ریه ها به خوبی تکامل پیدا کرده اند و حرکات تنفسی بهتر شده است. با رشد بیشتر جنین، مایع آمنیوتیکی هم کم می شود و حالا جنین حدود ۶ و  نیم تا ۷ پوند وزن و ۱۹ اینچ طول دارد.

موهای بچه شما رشد سریعی دارد و به عوامل ژنتیکی هم بستگی دارد و  سر وی می تواند پر از مو باشد.


نکات هفته سی و هفتم بارداری

سعی کنید تا آرام باشید. وقتی که به  اواخر بارداری می رسیم، مهم است که تا حد امکان آرام باشید. وقتی که دراز می کشید، سعی کنید که به سمت چپ بخوابید.

ورزش های خفیف باعث تسکین دردهای شما می شود. میان وعده های کوچک را همچنان به کرات در روز میل کنید. میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی شما باعث تعادل ریز مغذی ها برای شما و کودکتان می شود.

مطمئن باشید که برای زایمان آماده هستید. در ابتدا شما احساس می کنید که بچه  در حال افتادن است. سپس این فشار به پائین منتقل می شود، بر روی لگن و مثانه شما ( بیش از بخش تحتانی دیافراگم و قفسه سینه). این حالت وقتی رخ می دهد که بچه وارد لگن می شود. انقباضات برکسون هیکس می تواند شدید تر شود و بیشتر هم دیده می شود. این حالت طبیعی است.

ممکن است موکوس پلاگ دفع کنید. از اسم آن مشخص است که پلاگی ( مجموعه ای) از مایع مخاطی غلیط است که گردن رحم را می بندد.  ممکن  است کل آن بیرون بریزد و یا ترشحات واژنی زیاد شود.

گاهی اوقات خون کمی هم قابل مشاهده است.  انقباضات ممکن است باعث شود تا کیسه آب شما پاره شود. در واقع گاهی اوقات پارگی کیسه آب بدون انقباضات هم رخ می دهد. توجه کنید، نگران نشوید ولی با پزشک تماس بگیرید!!


تصویر دو بعدی هفته سی و هفتم بارداری - عکس جنین در هفته سی و هفتم بارداری

تصویر دو بعدی هفته سی و هفتم بارداری

تصویر دو بعدی سی و هفتم بارداری

تصویر دو بعدی سی و هفتم بارداری


ویدیوی هفته ۳۷ ۱م بارداری


بارداری روز به روز

در هر روز هفته سی و هفتم بارداری چه اتفاقی می افتد

روز اول / روز دوم / روز سوم / روز چهارم / روز پنجم / روز ششم / روز هفتم


هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و ششم بارداری

بارداری هفته به هفته

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است