اگر می خواهید قدتان بلند شود حتما این سبزیجات را امتحان کنید

اگر می خواهید قدتان بلند شود حتما این سبزیجات را امتحان کنید

شهریور ۱۱, ۱۳۹۸ نسخه راهنمای والدین نظرات

یک قد خوب و متناسب، به نوعی اعتماد بنفس را بالا می برد. در حالی که بیشترین فاکتور موثر در رشد و قد انسان ژنتیک است، اما مصرف برخی مواد غذایی و یا انجام بعضی تمرینات فیزیکی و بدنی می تواند بر رشد قدی انسان نیز تاثیر بگذارد. داشتن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از برخی مواد غذایی خاص، می تواند تاثیرات محسوسی مخصوصا بر روی کودکان و نوجوانان در حال رشد داشته باشد. ثابت شده است که برخی از سبزیجات می توانند باعث تسریع در رشد و افزایش قد شوند.

علاوه بر مشکلات و اختلالات ژنتیکی که بر روی هورمون رشد تاثیر می‌گذارند، تغذیه ناکافی و نامناسب نیز می‌تواند کودکان را از رشد بازدارد یا در رشد آن ها تاخیر ایجاد کند.

برای داشتن قد بلند و رشد مناسب اندام ها، بدن نیازمند دریافت مقادیر کافی از ویتامین ها و مواد معدنی است. در واقع این مواد برای سلامت سلول ها و رشد استخوان ها لازم و ضروری هستند. سبزیجات یک منبع طبیعی و سرشار از این مواد مغذی (یعنی ویتامین ها و مواد معدنی) هستند که در نتیجه می‌توانند به شما کمک کنند که رشد بهتری داشته باشید و قدتان نیز بلندتر شود.

۱۰ نمونه از سبزیجاتی که به رشد انسان کمک می کند و باعث افزایش قد می شوند


۱ . شلغم

شلغم ها در واقع ریشه یک گیاه سبز هستند که در زیر زمین رشد می کنند. شلغم ها گیاهانی بسیار مفید با مزیت های سلامتی فوق العاده برای انسان هستند. در این گیاهان ساختارهای وجود دارد که به ترشح و تنظیم هورمون رشد کمک می کند.

مصرف منظم شلغم در اشکال مختلف، مثل خوردن آن در کنار سبزیجات دیگر یا آب شلغم تازه استخراج شده، باعث افزایش رشد کلی بدن مخصوصا افزایش قد می شود. جدای از این، شلغمها سرشار از ویتامین های ضروری، مواد معدنی، پروتئین، فیبرها و همچنین چربی های مفید هستند. که همگی این مواد مغذی و مفید هرکدام به نوعی در فرآیند رشد و بلندی قد تاثیرگذار هستند.

1 . شلغم


۲ . کلم بوک چوی

بوک چوی یک نوع کلم چینی سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها، فیبرها و البته کربوهیدرات ها است که به بلندتر شدن قد کمک می کند. بوک چوی از جمله سبزیجاتی است که باعث تحریک مداوم هورمون رشد می شود بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در افزایش قد است.

2 . کلم بوک چوی


۳ . لوبیا سبز

لوبیا مخصوصا در غذای ما ایرانی ها بسیار کاربردی و مورد استفاده است. لوبیای پخته شده در انواع غذاها و یا در ترکیب با سایر سبزیجات می تواند سبب تحریک هورمون رشد شود.

3 . لوبیا سبز


۴ . ریواس

ریواس نوعی گیاه است که از ریزوم های سالم رشد می کند. مصرف این گیاه علفی به هر دو صورت پخته یا خام، سه تا چهار بار در هفته باعث افزایش ترشح هورمون رشد در بدن شما می شود.

4 . ریواس


۵ . بامیه

بامیه یکی از خوشمزه ترین سبزیجات خوراکی در تمام دنیا مخصوصا در کشور خودمان ایران است. بامیه ها سرشار از ویتامین ها، فیبر ها، کربوهیدرات ها و مواد معدنی با ارزش غذایی بالا هستند.

مواد مغذی موجود در ساختار بامیه می توانند به طور موثر باعث تحریک رشد سلول های جدید و سالم شوند. ساختار بامیه به گونه ای است که می توان از آن به عنوان نوعی ملین استفاده کرد. روند هضم و جذب این نوع سبزی بسیار آسان است و می تواند باعث تسکین لوله گوارشی مخصوصا روده ها شود.

5 . بامیه


۶ . اسفناج

گیاه خوشمزه، مقوی و مورد علاقه ملوان زبل!!!! این گیاه سبز و مقوی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین، آهن، فیبر و کلسیم است. اسفناج باعث تحریک هورمون رشد در بدن شما و درنتیجه افزایش قد شما می شود. این سبزی همچنین با تأمین تمامی مواد مغذی ضروری، به عملکرد مناسب بدن کمک می کند.

6 . اسفناج


۷ . بروکلی

کلم بروکلی منبع غنی از اسید آسکوربیک، آهن، فیبر و آنتی اکسیدان ها است. کلم بروکلی می تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد و تسریع در فرآیند رشد شود. کلم بروکلی همچنین یک عامل موثر و ضد سرطان است. بهترین روش برای مصرف بروکلی اضافه کردن آن به سالاد است.

7 . بروکلی


۸ . نخود فرنگی

نخود ها با انواع مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین، الیاف و لوتئین که رشد را پشتیبانی می کنند لود می شوند. همچنین غنی از ویتامین K، ویتامین C و فولات است که به ساخت ساختار سلول جدید کمک می کند. و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. نخود فرنگی باعث رشد عضلات و تقویت بدن می شود. نخود فرنگی متعلق به خانواده لوبیا است و مزایای شگفت انگیزی برای رشد و افزایش قد دارد.

8 . نخود فرنگی


۹ . کلم بروکسل

جوانه بروکسل یک سبزی خوشمزه و متعلق به خانواده کلم است. جوانه بروکسل یک منبع عالی و جامع برای رشد و توسعه اندام های بدن است. همچنین اعتقاد بر این است بروکسل به خاطر وجود آنتی اکسیدان های زیاد یک عامل ضد سرطان است. جوانه های بروکسل در سالاد، سوپ یا به صورت نیمه پخته شده می تواند بر فرآیندهای مختلف بدن تاثیر بگذارد. خوردن ۳ یا ۴ بار از این کلم در طول هفته می تواند بر روند افزایش قد و بلند قد تر شدن کمک کند.

9 . کلم بروکسل


۱۰ . کولارد سبز

کولارد یک گیاه است که متعلق به یک گروه گیاهی با نام آسفالا است. کولارد سبز به طور عمده در بخش هایی از ایالات متحده، برزیل و پرتغال رشد می کند. این گیاه در واقع نوعی کلم است که سرشار از خواص تغذیه ای زیادی است. این کلم به افزایش سطح ویتامین C، ویتامین K و فیبر محلول در بدن کمک می کند.

10 . کولارد سبز


ترجمه شده از وبسایت: stylesatlife.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است