علل ریزش ابرو

علل ریزش ابرو

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

ریزش ابرو به دلایل متعددی میتواند اتفاق بیافتد . ممکن است به علت تغییرات هورمونی ، بروز عفونتی در بدن ، مشکلات پوستی و یا اختلال در سیستم ایمنی بدن ، آسیبهای جسمی ، تنش های عصبی و ضربه های روحی رخ دهد . در میان اختلالات غذایی و کمبود ویتامین ها هم نقش مهمی ایفا می کند .

فقدان ویتامین A و زینک میتواند رشد سلولی را کند کند  برای مثال بیماری با نام alopecia areata نوعی بیماری خود ایمنی است که سیستم ایمنی به اشتباه بخشی از بدن را به عنوان دشمن تشخیص میدهد و به آن حمله  می کند که در این بیماری سیستم ایمنی فولیکل های مو را هدف قرار میدهد و مانع از رشد آنها میشود .

اختلالات تیروئیدی هم سبب ریزش ابرو میشوند . غده تیروئید فرایند متابولیسم را کنترل می کند و پر کاری و کم کاری آن می تواند در چند پروسه طبیعی از جمله رشد مو اختلال ایجاد کند . افزایش سن میتواند علت دیگری برای ریزش ابرو قلمداد شود . استفاده از داروهای خاصی مثل داروهای شیمی درمانی هم میتواند سبب ریزش موقتی ابرو شود .


کاشت ابرو با روش SUT

در روش کاشت ابرو SUT هیچ نیازی به بیهوشی و تیغ جراحی نیست و در پایان هم هیچ اثری از اسکار یا بریدگی مشاهده  نمی شود . کار توسط ابزار اتوماتیک و تحت نظارت جراح با تجربه انجام میشود . در این روش موهای ابرو با تراکم و زیبایی خاصی رشد می کنند بر خلاف روشهای دیگر به جلسات مکرر نیازی ندارد . این روش در مقایسه با روشهای دیگر تراکم موی سه برابری را نشان میدهد . از مزایای دیگر آن طبیعی بودن خط رویش ابرواست . رشد کاملا بدون دردی است .


کاشت ابرو به روش FUT

در روش کاشت ابرو fut ، موهایی از قسمتهایی با تراکم بیشتر مثل پشت سر برداشته  میشود . اینکار به این منظور انجام میشود تا نتیجه ی کار به شکل مطلوبی محقق شود از انجاییکه ساختار چهره ی هر فرد منحصر به فرد است انتخاب متخصص با تجربه برای انجام این عمل بسیار مهم  است . در ابتدا بررسیهای اولیه روی موهای پشت سر صورت میگیرد و گرافتهای مورد نیاز برداشته  میشود . سابقه ی بیمار باید بررسی شود برای مثال از افراد سیگاری خواسته میشود مدتی سیگار مصرف نکنند .از انجاییکه چند دارو مثل اسپرین و یا داروی ضد التهابی باید تجویز شود واکنشهای آلرژیکی بیمار بررسی میشود .


کاشت ابرو به روش FUE

روش کاشت ابرو fue را میتوان برای تمام سنین استفاده کرد تا حدودی مشابه روش FUT است به این صورت که موهایی از قسمتهای پشت سر برداشته  میشود . معمولا بدون درد و اثر اسکار جراحی است . در این روش با استفاده از ابزار بسیار ظریفی فولیکولهای مو برداشته میشود تا ظاهر طبیعی آن بعد از کاشت حفظ شود  . در طی یک یا دو جلسه کار انجام میشود تا بهترین تراکم مو حاصل شود .


تجربیات کاشت ابرو

بر اساس ارزیابی های انجام شده معمولا رضایت ۹۰ درصدی افراد به دست آمده  است اما آنچه باید به عنوان فاکتور اصلی لحاظ شود انجام عمل کاشت ابرو تحت نظارت متخصص زیبایی  است . متاسفانه افرادی که در کلینیکهای زیبایی و بدون نظارت پزشک عمل کاشت ابرو را انجام داده اند رضایت چندانی از آن نداشته اند .


هزینه کاشت  ابرو

هزینه کاشت ابرو به چند عامل بستگی دارد . بر اساس تعداد گرافت های برداشته  شده ، مدت زمان انجام عمل و تبحر پزشک و هم چنین درجه بندی کلینیک هزینه کاشت ابرو محاسبه  میشود . معمولا قیمت آن بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیر است .


عوارض کاشت ابرو

عوارض جانبی بسیار کمی در ارتباط با عمل کاشت ابرو گزارش شده  است . بارزترین نمونه ممکن است  در ارتباط با جهت اشتباه رویش مو باشد که قابل اصلاح  خواهد بود .


نظرات در مورد کاشت ابرو

نظر به اینکه این روش کاشت مو در طی ده سال گذشته ، پیشرفتهای زیادی داشته  است معمولا درصد کمی از افراد از انجام آن ناراضی بوده  اند . آنچه در این فرایند بسیار تاثیر گذار است انتخاب محلهای درست برای برداشتن گرافت و هماهنگی میان دو ابرو و جهت خط رویش درست است .

بر اساس نظرات مشتریان و افرادی که ریزش ابروی زیادی داشتند پس از این عمل اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده اند در عین حالیکه بر زیبایی چهره آنها  هم افزوده  شده  است . با توجه به دوره نقاهت کوتاه معمولا افراد پس از آن می توانند به سرعت به روال قبلی زندگی خود برگردند .

در درصد کمی حفرات ایجاد شده به مدت طولانی تر روی سر قابل مشاهده  بودند ، هم چنین افراد دیگری از رشد ضعیف موهای پیوندی شکایت داشتند و البته برای گروهی از بیماران عمل تکمیلی برای ایجاد تراکم بیشتر توصیه  شده  است .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است