نشانه های بارداری

نشانه های بارداری

می 17, 2019 نسخه اقدام به بارداری نظرات

اگر احساسی به سراغ شما آمده  است و از این که باردار هستید مطمئنید اما میخواهید اطمینان شما بیشتر شود. صبر کردن برای تست خانگی بی رحمانه است. پس باید به نشانه های زودرس بارداری توجه کرد.

تغییر حالت سینه ها

شاید متوجه شوید که سینه های شما متورم، حساس، و زخم شده است. یا شاید نوک سینه های شما رو به رنگ تیره رفته است و آماده شیر دادن شده است. هاله دور آن هم بزرگتر به نظر می رسد. برای زنان، حساسیت سینه در بارداری بسیار شبیه به علایم سندرم پیش از قاعدگی است، اما برای دیگران کاملا متفاوت است.

ادرار مکرر

اگر مرتب از خواب بیدار می شوید تا به دستشویی بروید، می تواند نشانه تخمک بارور باشد که شروع به کاشت روی دیواره رحم کرده است. هورمون اچ سی جی که به هورمون حاملگی معروف است اغلب باعث ضرورت ادرار می شود حتی اگر تخمک خیلی کوچک باشد و هیچ فشار حقیقی روی مثانه شما از بچه در حال رشد نباشد.

حالت تهوع

مریضی کل روز یا صبح باشد، به هر حال، حالت تهوع برای بسیاری از زنان در حاملگی زودرس یک واقعیت است. حدود ۵۰ درصد زنان در حین سه ماه اول حالت تهوع دارند. حالت تهوع یکی از نشانه های زودرس بارداری است، بسیاری از زنان تا دو هفته تا دو ماه بعد از آبستن شدن تهوع را تجربه نمی کنند. برای اکثریت زنان باردار سه ماهه دوم بارداری هم با حالت تهوع همراه است.

خستگی و فرسودگی

در آبستنی، سطح پروژسترون به سرعت افزایش می یابد و تا سه ماهه اول هم ادامه پیدا می کند. پروژسترون تغذیه هورمونی بارداری است، و از انقباضات رحمی جلوگیری می کند.

سرماخوردگی

با بالا و پایین رفتن سطح پروژسترون برای جلوگیری از حمله سیستم ایمنی به دی ان ای جدید در بدن، برای بسیاری از ویروس ها و باکتری ها فرصت بسیار خوبی برای حمله به بدن است. سرماخوردگی قبل از بارداری چیز خاصی نیست اما بعد از آن شما را از پا می اندازد.

لثه های ورم کرده و درد لثه

با سیستم ایمنی ضعیف شده، باکتری های دهانی هم شروع به تکثیر می کنند. به علاوه بدن شما خون اضافه تولید می کندو باعث می شود بافت ها ورم کنند که این شامل لثه های شما هم می شود. آگاه باشید که لثه های حساس و درد لثه و یا پف چشم و صورت یکی از نشانه های زودرس بارداری است.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است