روی کافی در رژیم گیاه خواری

روی کافی در رژیم گیاه خواری

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ نسخه تغذیه سالم نظرات

چیزی که به شدت در افرادی با تغذیه گیاهی نگران کننده است، کمبود های تغذیه ای است. این افراد همیشه باید نگران کمبود ویتامین ها  و مواد معدنی چون روی باشند. یک رژیم معمولی همیشه شامل مقدار زیادی روی از منابع حیوانی و لبنی است. یک رژیم گیاه خواری شامل مقدار زیادی فیبر و پروتئین سویا است که مانع جذب روی می شود.

میزان نیاز به روی در رژیم گیاه خواری

یک زن به طور متوسط به ۹ میلی گرم روی نیاز دارد و این میزان برای یک مرد به ۱۱ میلی گرم می رسد. در این جا به لیستی از مواد غذایی اشاره می کنیم که می توانند تامین کننده این میزان روی باشند.

لوبیا منبع تامین روی در رژیم گیاه خواری

یک فنجان لوبیا چیتی تقریبا حاوی ۱۵ درصد از روی مورد نیاز بدن شما است. بنابراین مصرف یک یا دو فنجان لوبیا به صورت روزانه و مخلوط با دیگر غذاها، باعث افزایش میزان روی جذب شده بدن شما می شود.

قارچ برای تامین روی در رژیم گیاه خواری

برخلاف کالری پایین قارچ، این ماده غذایی منبع ارزشمندی از مواد مورد نیاز بدن است. نصف فنجان قارچ حدود ۹ درصد از روی مورد نیاز بدن شما را در رژیم گیاه خواری تامین می کند.

عدس به عنوان منبع روی در رژیم گیاه خواری

یک فنجان عدس جوشانده شده حدود دو و نیم میلی گرم یعنی ۱۷ درصد از روی مرورد نیاز بدن شما را دارد.

دانه های روغنی منبع سرشار روی در رژیم گیاه خواری

تخمه هایی چون تخمه کدو مقدار بسیار قابل توجهی از روی را در خود جای داده اند. یک چهارم فنجان تخمه کدو حدود ۲۳ درصد روی بدن شما را تامین می کند.

بهترین چیز در مورد این دانه های روغنی این مورد است که می توان آن ها را به عنوان یک وعده غذایی سریع مصرف کرد. این ماده غدایی هیچ نیازی به کثیف کردن ظروف هم ندارد.


در پایان بایستی باز هم به اهمیت جذب روی در یک رژیم گیاه خواری اشاره کنیم. برنامه ریزی برای جذب این ماده جزو قدم های اصلی در این نوع رژیم است.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است