مکمل‌های اسید فولیک : آیا این مکمل‌ها می‌توانند کاهش عملکرد شناختی را آهسته کنند؟

مکمل‌های اسید فولیک : آیا این مکمل‌ها می‌توانند کاهش عملکرد شناختی را آهسته کنند؟

دی ۱۶, ۱۳۹۷ نسخه آلزایمر نظرات

من شنیده‌ام که مکمل‌های اسید فولیک می‌توانند موجب بهبود عملکرد شناختی در افراد مسن شوند. آیا اسید فولیک برای افراد مبتلا به بیماری آلزایمر هم مفید است؟

پاسخ این سوال از زبان دکتر پائول تاکاهاشی

هیچ شواهد قطعی وجود ندارد که نشان دهد مکمل‌های اسید فولیک باعث بهبود عملکرد شناختی در افراد مسن یا افراد مبتلا به بیماری آلزایمر یا سایر انواع زوال عقل می‌شوند.

سطح فولات خون در جمعیت عمومی به صورت کم یا نرمال طبقه‌بندی می‌شود. سطح پایین فولات خون با عملکرد شناختی ضعیف مرتبط است که می‌تواند با مصرف مکمل‌های اسید فولیک بهبود یابد. با این حال، اسید فولیک برای افرادی که سطح فولات نرمالی دارند؛ مفید نیست.

بررسی‌ کارآزمایی‌های کنترل‌ شده‌ تصادفی، نتایج مختلفی را در مورد اینکه آیا مکمل‌های اسید فولیک بر عملکرد شناختی در بزرگسالان سالم یا افراد مبتلا به کاهش عملکرد شناختی یا زوال عقل خفیف تا متوسط تاثیر مثبتی دارند یا نه، ارائه داده‌اند. این حوزه‌ی فعالی در تحقیقات است.

از این رو به نظر نمی‌رسد که مکمل‌ اسید فولیک برای همه مفید باشد؛ به همین دلیل بهتر است قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنید. به یاد داشته باشید که در ایالات متحده، بسیاری از غذاها مانند نان‌ و غلات، با اسید فولیک غنی‌سازی شده‌اند. بسیاری از افراد همچنین مولتی ویتامین مصرف می‌کنند؛ اکثر آنها از ویتامین‌های B کمپلکس مانند B12 و فولات استفاده می‌کنند.

اگر شما در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستید یا قبلا کاهش عملکرد شناختی را تجربه‌ کرده‌اید؛ بررسی سطح اسید فولیک می‌تواند گامی منطقی باشد.


ترجمه شده از: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است