چگونه با 7 تمرین ساده ، چربی صورت خود را از بین ببریم ؟

چگونه با ۷ تمرین ساده ، چربی صورت خود را از بین ببریم ؟

آذر ۵, ۱۳۹۷ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

صورت شما ، اولین چیزی است که مردم به آن توجه می کنند  . اگر شما درگیر کاهش وزن هستید ، یا مطمئن نیستید که چگونه یک چهره حجاری شده برای خود بسازید ، این مقاله مناسب شماست . با تعداد کمی تمرین های ورزشی ساده و عادت های غذایی سالم تر ، می توانید یاد بگیرید که چگونه چربی صورت خود را از بین ببرید  .

با ایجاد تغییرات کم و اجرای تمریناتی در این مقاله به مدت یکبار در روز ، می توانید صورت زیبای خود را سفت و محکم کنید .

ایجاد این تغییرات و اجرای تمرینها ی ورزشی ، کار سختی نیست . صورت شما ، چیز های زیادی در مورد شما می گوید . اگر شما در حال کاهش وزن هستید و یا حتی اگر می خواهید استخوانهای گونه تراشیده تری داشته باشید ، به خواندن ادامه دهید تا رازهای یک صورت جذاب بدون چربی را کشف کنید .

با کاهش وزن شروع کنید

اگر فقط می خواهید با کاهش وزن شروع کنید ، ممکن است مقداری زمان ببرد تا نتایج را بر روی صورت خود ببینید . ممکن است صورت ، یکی از جاهای سرسخت در بدن شما باشد که چربی آن از بین رود .

هرگز ورزش را ترک نکنید . صورت شما  شروع می کند تا تفاوت وزن کم کردن شما را در هر زمانی نشان دهد . اگر شما در جستجوی رژیم غذایی صحیح ، به منظور کمک به شروع کار خود هستید ، ممکن است رژیم غذایی تخم مرغ آب پز را انتخاب کنید .

چگونه چربی صورت را از بین ببریم ؟ رژیم غذایی خود را درست و تکمیل کنید

این مقاله به طور انحصاری بر روی کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید تمرکز می کند . قرص های رژیمی ، جراحی یا رازهای کاهش وزن حقه آمیز مورد نیاز نیست . اگر می خواهید بدانید که چگونه چربی صورت را از بین ببرید ، با رژیم غذایی خود شروع کنید و با تمرین های ورزشی ادامه دهید .

رژیم غذایی صحیح ، برای هر شخصی یکسان نخواهد بود . هنگامیکه برخی افراد از مصرف لبنیات مدارا می کنند ، برخی دیگر با آکنه ، مشکلات گوارشی و دیگر مشکلاتی که از خوردن پروتئین های شیر ایجاد می شوند ، درگیر می شوند .

مورد مشابه، برای غلات و حبوبات نیز صحیح است . برخی افراد به حبوباتی مثل گلوتن حساسیت دارند و در آنها ایجاد التهاب می کند. نکته این است که به بدن خود گوش فرا دهید و به علایم آلرژی توجه کنید .

شما می توانید آزمایش آلرژن یا عدم تحمل غذا را با خون انجام دهید . آگاه باشید که نشانه های مواد غذایی  آلرژی زایی که خورده اید باید مثل زیر باشد :

 • آکنه
 • خستگی
 • درد مفصل یا عضله
 • اگزما یا خارش و جوش
 • مشکلات گوارشی
 • سردرد ها

 

اگر چه برخی از این آلرژن های معروف ، شامل تخم مرغ ، سویا ، ذرت ، لبنیات ، گلوتن و بادام زمینی هستند ، افراد  مختلف می توانند به هر کدام از آنها واکنش نشان دهند . در ابتدا بهبودی و التیام روده شما ضروری است که باید خوردن دوباره غذاهای مورد علاقه ی خود را متوقف کنید .

وعده های غذایی شما باید با مواد مغذی ای بسته بندی شود که موجب کاهش وزن صورت شما شوند . برای مثال ، خوردن چربی های سالم ، برای کاهش وزن موفقیت آمیز هر کسی ضروری است . با مصرف تمام غذاهایی مانند میوه ها و سبزیجات ، بسیاری از آلرژن های غذایی را حذف می کنید .

شما به طور ایده آل ، میزان زیادی سبزیجات برگدار تیره ، یک پروتئین مثل ماهی ، گوشت ، لوبیا ، پنیر سویا یا تخم مرغ می خواهید . چربی های سالم حامی بزرگتری برای کاهش وزن شما هستند . چربی های سالم ممکن است شامل :

 • دانه های چیا
 • بذر کتان
 • بادام ها
 • گردو
 • جوز برزیلی
 • روغن نارگیل
 • روغن زیتون
 • آووکادو
 • ماهی تن
 • ماهی سالمون
 • ماهی کولی
 • زرده تخم مرغ

مطمئن شوید که این چربی های سالم را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید تا به کاهش وزن  خود کمک کنید  .

بنابراین ، وعده غذایی شما برای رهایی از چربی صورت ، باید شبیه زیر باشد:

ایده های صبحانه

 • آرد جوی دوسر با دانه های شاهدانه و دارچین
 • ماست ( شیرنارگیل و شیر بادام به عنوان جایگزین های لبنیات ، قابل قبول هستند ) با دانه های چیا ، توت فرنگی و دارچین
 • یک نوشیدنی اسموتی با اسفناج ، یک موز ، روغن نارگیل و شیر یا لبنیات با انتخاب شیر آزاد .

هر وعده غذایی ، باید حاوی سبزیجات و یک میزان محدودی از گوشت باشد . چونکه گوشت حاوی ویتامین های ضروری و برخی چربی های مفید است ( امگا ۳ ) و نباید اکثریت وعده های غذایی شما را تشکیل دهد .

سبزیجات ، حاوی مقدار بیشتری فیبر هستند تا شما را سیر نگه دارند ، بنابراین باعث می شوند که شما کمتر غذا بخورید . این راز را با نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن چربی های سالم ترکیب کنید و شما می توانید به راحتی وزن خود را کم کنید .

فواید خوردن یک رژیم غذایی سالم تر و تمیز تر :

 • افزایش انرژی
 • کاهش حالت نوسان و مشکلات هورمونی
 • کاهش خطر بیماریهایی مانند بیماری قلبی و سرطان
 • راحت تر کنترل کردن وزن خود
 • داشتن زندگی طولانی تر و سالم تر
 • کاهش التهاب و سپس کاهش درد مزمن

۷ تمرین ورزشی برای رهایی از چربی صورت

حال که شما عادت های غذایی را دیده اید که فرصت شما برای کاهش وزن و داشتن صورتی روشن ، افزایش می دهند ، می توانید شروع به ورزش و تمرینات روزانه کنید . زمانی که یاد می گیرید چگونه چربی صورت را از بین ببرید ، ورزش، ضروری خواهد بود .

این تمرینات صورت ، کمک می کنند که عضلات صورت خود را سفت و محکم کنید و پوست خود را جوان و تازه نگه دارید .

بهترین حسن این است که تمرینات می توانند در هر جایی انجام شوند و شما می توانید به آسانی به کارهای روزمره خود آن را اضافه کنید تا چربی گونه را از بین ببرید .

اجرای صحیح این تمرینات بسیار مهم است . شما نمی خواهید که عضلات را اشتباها و غلط به کار گیرید یا به خود آسیب بزنید . نکته این است که تمرینات را صحیح انجام دهید و پوست خود را نرم و انعطاف پذیر نگه دارید .

تمرینات روزانه ، کمک می کنند تا چربی را از رژیم غذایی  خود حذف کنید و صورت زیبای خود را محکم کنید .

تمرین ۱

با کشیدن لب های خود جوانتر به نظر برسید :  البته به طور واقعی لب های خود را نکشید . این تمرین ، یک لیفت طبیعی صورت است و می تواند کاهش وزن شما را به طور عالی تکمیل کند . زمانیکه این تمرین را طبق آموزش ، ادامه دهید ، جوانتر به نظر می رسید و استخوان های گونه و فک خود را معلوم می کنید .

شما می توانید این ورزش را در حالت ایستاده یا نشسته انجام دهید . در اینجا چگونگی و نحوه کشیدن لب هایتان ، برای لیفت ( بالابردن ) کل صورت و رهایی از چربی صورت بیان شده است :

 1. با حفظ سر خود در وضعیت بی طرف ، شروع کنید .
 2. سپس ، لب پایینی خود را تا جایی که می توانید ، بالا بیاورید . شما می توانید این کار را با فشار بر فک پایینی خود به سمت بیرون ، به طور موثرتری انجام دهید .
 3. برای ۱۰ ثانیه نگه دارید
 4. ۱۰ مرتبه تکرار کنید .

به گردن خود در این تمرین ، زیاد فشار وارد نکنید . بعد از چند ثانیه اجرای این تمرین ، احساس سوختگی در گردن ، فک و چانه خواهید کرد .

تمرین ۲

با جویدن فک ، گونه هایی درخشان و زیبا داشته باشید : این تمرین برای افرادی که سعی در کاهش چربی چانه دارند ، عالی است . جویدن فک ، عملکردی مثل ورزش های کششی برای حفظ تناسب عضلات شما دارند .

در اینجا ، نحوه ی از بین بردن چربی صورت با تمرین کشیدن لب ، گفته شده است :

 1. سر خود را به صورت مستقیم نگه دارید
 2. دهان خود را ببندید ، اما فک خود را مانند حالت جویدن ، حرکت دهید
 3. به نفس کشیدن ادامه دهید ، در هنگام وزوز کردن ، نفس عمیق بکشید
 4. دهان خود را باز کنید و زبان خود را به زیر دندانهای خود ، به پایین فشار دهید .
 5. به مدت ۵ ثانیه نگه دارید ، تنفس کنید ( دم ) و بیرون دهید ( بازدم )
 6. ۱۰ مرتبه تکرار کنید .

اجرای تمرین جویدن فک ، می تواند در ابتدا حس فریبنده ای به شما دهد ، اما به اجرای آن ادامه دهید . دوباره چند مرتبه دیگر امتحان کنید .  زمانیکه این تمرینات را اولین بار انجام می دهید ،  در اجرای آن ، زیاده روی نکنید .

تمرین ۳

با چشم های سفت و محکم  ، از گونه های چاق خلاص شوید :

تمرین سفت کردن چشم ها ، بسیار ساده است و می تواند در هر زمانی از روز انجام شود و به طور چشمگیری به از بین بردن گونه های چاق شما کمک کند . در اینجا چگونگی از بین بردن چربی صورت با تمرین سفت کردن چشم ها آمده است :

 1. چشم های خود را تا می توانید محکم ببندید
 2. شما باید عضلات گونه ی خود را در این تمرین ، حس کنید
 3. به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید
 4. به مدت ۱۰ ثانیه به حالت استراحت در بیاورید
 5. ۵ مرتبه تکرار کنید

وقتی که شما این تمرین را انجام می دهید و  چشم های خود را می بندید ، باید  حس کنید گونه های شما به سمت بالا حرکت می کنند ، در غیر اینصورت ، شما این تمرین را به طور صحیح انجام نمی دهید . چشمان خود را محکم تر ببندید و آنرا بهتر احساس خواهید کرد . تمرینی که درست انجام نشود ، ارزش اجرا ندارد .

تمرین ۴

چانه مضاعف را با بالابردن چانه ها از بین ببرید : بالابردن چانه ها ، بهترین راه حل برای از بین بردن چربی در ناحیه چانه شماست . داشتن یک چانه مضاعف جذاب نیست . شما یک گردن باریک با یک چانه واضح و روشن و یک خط فک تمیز می خواهید . در اینجا گفته شده که چگونه با بالابردن چانه می توانید به این حالات دست یابید :

 1. سر خود را به سمت عقب و روبه بالا کج کنید
 2. نگاه خیره خود را حفظ کنید
 3. لب های خود را به شکل بوسه بکشید .
 4. به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید
 5. ۱۰ مرتبه تکرار کنید

این تمرین ، می تواند به صورت ایستاده و نشسته انجام شود و همچنین به استواری و سفتی عضلات گردن و گلوی شما کمک می کند . این تمرین را با رژیم غذایی سالم و جدید امتحان کنید و نتایج را مشاهده کنید .

تمرین ۵

با دمیدن هوا ، تمام عضلات صورت خود را به کار بگیرید : اگر می خواهید عضلات صورت خود را واضح و معلوم کنید و بر روی ناحیه خاصی مانند گردن ، گونه ها یا فک تمرکز کنید ، می توانید تمرین دمیدن هوا را انجام دهید . این تمرین به پوست شما کمک می کند که سفت شود و چربی بسوزاند ، سپس ظاهر کلی شما را ارتقا می دهد .

در اینجا نحوه ی ازبین بردن چربی صورت ، رهایی یافتن از گونه های چاق ، داشتن یک گردن باریکتر و کاهش ظهور یک چانه مضاعف با تکنیک دمیدن هوا ، بیان شده است :

 1. بنشینید ، ترجیحا روی یک صندلی با کمر صاف و مستقیم
 2. سر خود را به سمت عقب کج کنید .
 3. لب های خود را باهم در یک حالت بوسیدن ، بکشید ، اما آنها را باز نگه دارید تا شکل  یک O ، ایجاد کنید .
 4. هوا را به بیرون از دهان خود بدمید .
 5. به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید
 6. ۱۰ مرتبه تکرار کنید

این تمرین ، صورت شما را بالا می برد ( لیفت ) و صورت شما را سفت تر می کند .

تمرین ۶

از بین بردن چربی گونه با لب های شبیه ماهی : این تمرین ساده و موثر ، کمک می کند تا گونه های خود را سفت کنید و روشنی و وضوحی را که نیاز دارید ، به شما می دهد . در اینجا نحوه سوزاندن چربی با شبیه کردن خود به ماهی گفته شده است :

 1. لب ها و گونه های خود را به داخل بکشید تا اثر لب های ماهی را ایجاد کنید
 2. سعی کنید در هنگام اجرای این کار ، لبخند بزنید
 3. به مدت ۵ ثانیه نگه دارید
 4. شما می توانید تا ۱۰ بار هم تکرار کنید

شما تاثیر این تمرین را بر روی گونه های خود ، بعد چند دفعه تمرین ، احساس خواهید کرد . هنگامیکه برای اولین بار این تمرین را انجام می دهید  ، ممکن است بخواهید که فقط ۵ بار یا ۱۰ بار آن را انجام دهید . شما نمی خواهید که صورتتان برای تمرینات دیگر دچار زخم و جراحت شود .

تمرین ۷

تمرین و ورزش: فقط لبخند بزنید : آیا تا به حال احساس کرده اید که صورت شما به علت خندیدن زیاد ، آسیب دیده باشد ؟ به این دلیل است که لبخند زدن ، در واقع عضلات صورت شما را بکار می گیرد ، بنابراین شما با داشتن یک زمان خوب ، عضلات را سفت و محکم می کنید.

لبخند زدن ، یکی از بهترین تمرینها برای رهایی یافتن از چربی های گونه است لبخند شما همچنین به کشیدگی عضلات در گونه کمک می کند ، که می تواند منجر به  کاهش چربی و سفتی عضله شود .

در اینجا گفته شده که چگونه لبخند بزنیم :

نکته ی  جالب در رابطه با این تمرین ، این است که لبخند زدن ، برای سلامتی ذهنی شما نیز مفید است . حتی اگر شما احساس خوشحالی نکنید ، عمل لبخند زدن ، هنوز شما را سر حال می آورد .

وقتی در خانه هستید یا حتی اگر یک روز بد در محل کار داشتید ، لبخند زدن را امتحان کنید . شما شگفت زده خواهید شد که یک خنده چقدر می تواند تغذیه و عضلات صورت شما را بهبود بخشد .


چگونه چربی صورت را بسوزانیم ؟

نکات اضافی: به منظور سوزاندن چربی و کمک به ظاهر باریکتر صورت شما ، داشتن یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرین و ورزش بسیار مهم است ، گرچه چیز های دیگری هم هستند که می توانند کمک کننده باشند .

شما نباید به باشگاه بروید تا کیلوها از وزن خود را کم کنید. حتی با انجام یک فعالیت که شما از آن لذت می برید مانند پیاده روی در اطراف شهر ، رقص در اتاق یا کایاک ( قایق پارویی ) با دوستان ، می توانید کالری بسوزانید .

سوزاندن کالری ها ، برای هر رژیم کاهش وزن ، ضروری است . شما دلایل بسیاری برای ورزش کردن دارید ، از حس بهتر و کاهش وزن تا کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس .

شما همچنین می توانید موارد زیر را دنبال کنید تا به از بین رفتن چربی صورت کمک کنید :

 • مصرف مکمل ها: این مکمل ها می تواند شامل زردچوبه باشد یا فقط افزایش دهنده ی مصرف فیبر شما باشد تا به شما کمک کند که احساس سیر بودن کنید . همیشه  قبل از مصرف یک مکمل جدید ، با متخصص خود مشورت کنید .
 • مقدار زیادی آب بنوشید: آب ، شامل نوشیدنی های انرژی زای طبیعی ، می تواند به شما کمک کند تا سیر بمانید و وزن کم کنید و همچنین می تواند کمک کند تا سدیم اضافی را از بدن خود خارج کنید ، بنابراین از توکسین ها (سموم ) رهایی می یابید و بدن سالم و وزن خود را ارتقا می دهید .
 • از محصولات صحیح استفاده کنید: محصولاتی که سرشار از مواد شیمیایی هورمونی است ، می تواند به پوست شما آسیب بزند و موجب مشکلات هورمونی شود که می تواند بر وزن شما اثر گذارد . از محصولات طبیعی استفاده کنید که موجب تغذیه ی پوست می شوند تا اینکه به آن آسیب بزنند .
 • خواب: خواب ، به تعادل هورمونهای شما کمک می کند ( که به طور عظیمی بر کاهش وزن ، موثر است ) و متابولیسم بدن شما را برای روز ، آماده نگه می دارد . ۸ ساعت در شب بخوابید.
 • کم کردن استرس: استرس می تواند بر هورمونهای شما اثر گذارد و منجر به حفظ چربی شود . کم کردن یا مدیریت بهتر استرس در زندگی شما ، می تواند به شما کمک کند که  راحت تر وزن خود را کم کنید .
 • پایدار و با استقامت باشید: اگر در کاری که می کنید ، ثابت قدم و پایدار نباشید ،  شما هرگز چربی صورت خود را از دست نمی دهید .  سالم خوردن برای یک روز ، نوشیدن کافی آب برای یک روز یا انجام تمرینات صورت در یک روز کمکی نخواهد کرد . شما نیاز به یک تعهد طولانی مدت ، برای نتایج طولانی مدت دارید .

پس از اینکه میزان مناسبی از وزن خود را از دست دادید تا تفاوت را مشاهده کنید ، می توانید عضلات صورت خود را با تمرینات ذکر شده در بالا مشخص و واضح کنید . انجام صحیح این تمرینات می تواند موجب استحکام صورت شما شود.


ترجمه شده از: healthline.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است