درمان های دیگر برای اختلال دو قطبی در کودکان و نوجوانان

درمان های دیگر برای اختلال دو قطبی در کودکان و نوجوانان

بهمن ۲۰, ۱۳۹۵ نسخه راهنمای والدین نظرات

درمان های دیگر برای اختلال دو قطبی در کودکان و نوجوانان


بیشتر کودکانی که اختلال دوقطبی دارند نیازمند دارو هستند. ولی سایر اشکال درمان به کار رفته همراه با دارو نقش مهمی را در تعدیل خلق و بهبود کیفیت زندگی دارد. مشاوره، آموزش در مورد این اختلال، و کاهش استرس می تواند کمک کننده باشد.

درمان های روانشناختی

مشاوره همراه با داروها به طور موثری برای اداره ی اختلال دوقطبی استفاده می شود.  انواعی از درمان های به کار رفته برای درمان اختلال دو قطبی استفاده می شود:

درمان رفتاری – شناختی: این روش بر روی تعدیل الگوهای رفتاری و فکر تمرکز دارد.

درمان ریتم اجتماعی و رفتار بین فردی: این روش های بر روی روابط اجتماعی و خانوادگی و مشکلات مرتبط تمرکز دارد. در مورد این اختلال به اعضای خانواده آموزش می دهد. آن ها می آموزند که چگونه نشانه های عود را تشخیص می دهد و چگونه استرس ایجاد شده مدیریت می شود.

درمان بهبود دهنده ی مشکلات: این روش نوعی از درمان شناختی است که کمک می کند تا راه حل های فوری برای مشکلات  فراهم شود.

درمان خانوادگی: این روش از کل خانواده حمایت می دهد.

گروه های حمایتی: در برخی موارد، ECT ممکن است گزینه ی مطلوبی باشد. در این روش از راه الکترود هایی که بر روی سر بیمار است، تحریک فوری و گذرای الکتریکی بر روی مغز اعمال می شود.

درمان مکمل: درمان مکمل اصطلاحی است که تنوع وسیعی دارد و ممکن است درمان استاندارد دارویی داده شود. مطالعات معدودی مطرح کردند که اضافه کردن اسیدهای چرب امگا ۳ ( از جمله لیتیوم) می تواند علائم افسردگی اختلال دو قطبی را در برخی افراد کاهش دهد. به نظر نمی رسد که بر روی علائم سرخوشی موثر باشند.  این ها جایگزینی برای داروهای اصلی موثر در درمان این اختلال نمی باشند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است