پنه با سبزیجات بهاری

تیر ۲۷, ۱۳۹۵ علی ترابی غذاهای فرنگی زمان پخت : 50 دقیقه

پنه با سبزیجات بهار مثل هویج ، قارچ ، مارچوبه ، نخود فرنگی و باقلا نوعی غذای ایتالیایی است ، اگرباقالی نبود هرچیزی که دوست داشته باشید را می توانید جایگزین کنید.

طرز تهیه :

  1. ¼ فنجان روغن زیتون را روی حرارت متوسط به بالا داغ کنید ، سیر را اضافه کرده و تفت بدهید ( حدودا ۳۰ ثانیه ) ، هویج را اضافه کرده و حرارت را کم کنید و آن را هرازگاهی هم بزنید تا نرم بشود بعد از حدود ۵ دقیقه قارچ را اضافه کنید و بعد از حدود ۳ دقیقه مارچوبه و بعد ۲ دقیقه دیگر صبر کنید. سپس باقالا ، نخود فرنگی و پیازچه را بریزید و نمک و فلفل بزنید تا سبزیجات نرم شوند و سپس از روی حرارت بردارید.

  2. در این فاصله ۶ لیوان آب را جوش آورده و به آن ۳ قاشق غذاخوری نمک اضافه کرده و پاستا را اضافه کنید تا نرم بشود ( حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه ) و بعد آبکش کنید و حدود ½ فنجان آب آن را نگه دارید.

  3. ¼ فنجان آب پاستا و پاستا را به سبزیجات اضافه کرده و روی حرارت متوسط بگذارید و درب ظرف را بگذارید ، بعد از حدود ۳ دقیقه ، ۲ قاقش روغن زیتون بریزید و بعد اگر لازم بود سس رقیق تر بشود از باقیمانده آب پاستا استفاده کنید. جعفری و ریحان و نعنا را ریخته و روی آن پنیر بریزید و نوش جان کنید.

جزئیات غذا

مواد اولیه مقدار
1 روغن زیتون ۱/۴ فنجان Array
2 سیر ۳ حبه Array
3 هویج ۲ عدد متوسط Array
4 قارچ 150 گرم Array
5 نخود فرنگی 1 فنجان Array
6 مارچوبه 250 گرم Array
7 باقلا سبز 1 فنجان Array
8 نمک دریایی ¾ قاشق Array
9 پیازچه ۴ عدد Array
10 فلفل سیاه ¼ قاشق چایخوری Array
11 نمک ۳ قاشق Array
12 پاستا پنه ۴۵۰ گرم Array
13 جعفری ۱/۳ فنجان Array
14 ریحان ۱/۳ فنجان Array
15 نعنا ۱/۳ فنجان Array
16 پنیر ½ فنجان Array
غذاهای به روز