پرولاپس دریچه متیرال

پرولاپس دریچه متیرال

شهریور ۱, ۱۳۹۵ نسخه

دریچه میترال شما جریان خون در سمت چپ قلب را کنترل می کند. با هر بار ضربان قلب این دریچه باز و بسته می شود. این بخش قلب مثل یک دریچه یک طرفه عمل می کند و اجازه می دهد که خون از حفره ی  بالایی قلب شما به پایینی بریزد. زمانی که شما پرولاپس دریچه متیرال دارید، دریچه بعد از این که خون از آن جریان پیدا کرد، بسته می شود. اما دریچه کمی به عقب بر می گردد. در واقع مثل یک بالون کوچک می شود.

پرولاپس دریچه میترال، متداول ترین مشکل دریچه قلب  است. این بیماری در افرادی که تاریخچه خانوادگی این مشکل را دارند، شایع تر است.


آیا پرولاپس دریچه متیرال یک مشکل جدی است؟

خیر. پرولاپس دریچه ی میترال خطرناک نیست. این اختلال معمولا به قلب شما آسیبی نمی رساند. شما می توانید بدون تغییر فعالیت ها و  یا تغذیه خود زندگی طبیعی داشته باشید.

اما افراد کمی هستند که  مبتلا به این اختلال هستند و  مشکلات دیگری هم پیدا می کنند. اگر دریچه به اندازه کافی بسته نشود، خون می تواند به حفره ی  بالایی ( دهلیزها) برگردد. این حالت  برگشت خون دریچه میترال نام دارد. سپس قلب باید سخت تر کار کند تا این خون اضافی را پمپ کند. به مرور زمان، این حالت می تواند به قلب آسیب برساند.


علائم  پرولاپس دریچه متیرال کدامند؟

شما احتمالا هیچ کدام از علائم پرولاپس دریچه میترال را نخواهید داشت. شما ممکن است حتی ندانید که مبتلا به این مشکل هستید تا زمانی که پزشک صدای کلیک یا خورخور را در قلب شما بشنود.

اما بعضی افراد ممکن است احساس کنند که قلب آن ها خیلی سریع می زند. این احساس تپش قلب نام دارد. بقیه ی افراد درد  خفیف قفسه سینه دارند.


چه عواملی باعث ایجاد  پرولاپس دریچه میترال می شود؟

پرولاپس دریچه ی میترال با تغییر فیزیکی دریچه همراه است. تغییرات فیزیکی مثل ضخیم شدن و شکل های غیر طبیعی بیشتر موارد این اختلال  را شامل می شوند. چیزی که این تغییرات فیزیکی را ایجاد می کند، مشخص نیست. ممکن است مشکل دریچه ای از اعضای خانواده به ارث رسیده باشد.


چطور پرولاپس دریچه میترال تشخیص داده می شود؟

در بیشتر موارد،  این اختلال  طی ویزیت های پزشکی مشخص می شود. اگر پزشک شما صدای کلیک یا خورخور را بشنود، او ممکن است بخواهد که شما تستی بدهید تا پاینی افتادگی دریچه میترال را بررسی کند. این تست اکوکاردیوگرام ( اکوی قلبی) نام دارد.


آیا پرولاپس دریچه متیرال نیاز به درمان دارید؟

احتمالا شما نیاز به درمان برای پرولاپس دریچه میترال ندارید!! پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که هر سه تا ۵ سال آزمایش بدهید. سبک زندگی معمولی و ورزش منظم برای بیشتر افراد توصیه می شود.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط