تبخال تناسلی

تبخال تناسلی

فروردین ۱۸, ۱۳۹۶ نسخه تبخال تناسلی

تبخال تناسلی یک عفونت رایج و بسیار مسری است که از طریق رابطه جنسی گسترش می یابد. این عفونت معمولا توسط ویروس سیمپلکس ۲ (HSV-2) یا ویروس سیمپلکس-۱ (HSV-1) ایجاد می شود، این ویروس مسئول زخم های سرد است. درمان هرپس تناسلی شامل داروهایی برای کمک سریعتر به درمان زخم هاست و جلوگیری از شیوع آن است.

از هر ۵ فرد بزگسال و نوجوان در ایالت متحده آمریکا یک نفر به عفونت تبخال تناسلی مبتلا است. درباره این ویروس سیمپلکس و راه های کاهش خطر بیشتر بدانید.

تبخال تناسلی چیست؟

  • کلیات تبخال تناسلی : تبخال تناسلی در نتیجه عفونت تبخال ها ، عفونت  مقعد به وجود می آیند . بسیاری از تبخال های تناسلی در نتیجه  ویروس سیمپلکس و نوع دو به وجود می آیند . هرچقدر ارتباط جنسی افراد جوان افزایش می یابد ابتلا این افراد به هرپس تناسلی نوع یک که بعدا منجر به هرپس تناسلی می شود افزایش می یابد.
  • تبخال تناسلی تا چه حد شایع است؟ تبخال تناسلی ویروس مزمن است که عفونت ناشی از آن برای مدت ها باقی می ماند. دست کم ۵۰ میلیون نفر در ایلات متحده به این ویروس دچار می باشند.

علل

  • علل تبخال تناسلی : این ویروس یک ویروس مسری است که از طریق نزدیکی انتقال می یابد این ویروس از طریق روابط دهانی یا نقعدی نیز انتقال می یابد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقلات مرتبط مراجعه کنید.

آیا شما در معرض خطر ابتلا قرار دارید؟

پیشگیری


علایم و نشانه ها

علایم تب خال تناسلی چیست؟ ایا از فردی که علایم را ندارد می شود بیماری را گرفت؟ چه مشکلاتی می توانند به وجود آورند؟ جواب ها را دراینجا ببینید.

نشانه ها

انواع

  • ویروس هرپس سیمپلکس اول و دوم : تفاوت بین دونوع ویروس هرپس سیمپلکس را ببینید.
  • تب خال ها و چشم : بیشتر افراد وقتی می بینند که دو نوع ویروس می تواند باعث شرایطی به نام بیماری چشم هرپس شود شوکه می شوند.
  • راهنمای تصویری تبخال تناسلی: نشانه های تب خال ها، زگیل ها، کلامیدیا، کلپ، شپش ها، ایدز، و دیگر عفونت های تناسلی با تصویر توسط ویراستار پزشکی webmd ارائه شده است.

عوارض


تشخیص و آزمایشات

خیلی از افرادی که رابطه های جنسی زیاد دارند  با بیماری هایی مانند زخم تناسلی دچار تبخال، سفلیس می شوند. اما تمام زخم ها توسط STD شکل نمی گیرد. در اینجا می تواند آن چیزی را که زمان آزمایش انتظار می رود دید.

تشخیص

آزمایشات

  • هدف آزمایشات چیست؟ تا حدود نیمی از تمام مراحل اول تبخال های تناسلی توسط HSV-1 است در حالیکه بروزها کمتر برای عفونت HSV-1 تناسلی برای HSV-2 روی می دهد. ازمایش نوع HSV می تواند روی مشاوره تاثیر بگذارد.
  • نتایج تست: چرا به تست هرپس تناسلی نیازمندم؟ تست هرپس تناسلی من مثبت است. هم اکنون چکار باید انجام دهم؟

درمان

داروهایی می تواند شدت و دوره پایداری هرپس ها را کم کند . این داروها هم چنین می توانند به کاهش خطر انتقال نوع دوم ویروس به افراد مستعد کمک کنند .

مراقبت

به همسر خود بگویید هرپس دارید: چطور زمان مناسب را انتخاب کنید و به روش مناسب ان را بیان کنید .


زندگی و کنترل آن

درمانی برای تبخال تناسلی وجود ندارد. شما باید یاد بگیرید که با آن زندگی کنید اما تغییرات کوچک در سبک زندگیتان میتواند کنار آمدن با این بیماری را آسان تر کند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط