آب انار

فواید سلامتی آب انار

فوریه 4, 2017 الهام آقایی تغذیه سالم نظرات

دانه ها و آب انار هر دو حاوی پتاسیم، ویتامین ها و سه برابر آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به چای سبز می باشند. همچنین استفاده از آب انار روشی موثر برای بهره مندی از آنتی اکسیدان های پلی فنولیک انار و فواید سلامتی آن از جمله کاهش کلسترول و فشارخون است.


کاهش کلسترول

آب میوه انار حاوی آنتی اکسیدان هایی به ویژه پلی فنول ها بوده که مقدار این آنتی اکسیدان ها بیشتر از سایر آب میوه ها است. همچنین انار تنها میوه ای است که سرشار از سه آنتی اکسیدان اصلی تانین ها، آنتوسیانین ها و اسید الاژیک می باشد. این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش لیپوپروتئین با چگالی پایین یا کلسترول بد می شوند و تاثیر خوبی بر سلامت قلب دارند.


کاهش فشارخون

آب انار دارای خواص ضد آترواسکلروزی بوده و نوشیدن آن به کاهش قابل توجهی در فشارخون سیستولیک کمک می کند. تانین ها و آنتی اکسیدان های موجود در آب انار می تواند محافظی در برابر بیماری های قلبی باشد. همچنین پتاسیم موجود در انار با کاهش سفتی عروق در پایین آوردن فشارخون و بهبود جریان خون موثر است.


بهبود حافظه و خلق و خو

آب انار سرشار از فلاونوئیدها است و نقش ویژه ای در حفاظت از حافظه در مغز دارند. فلاونوئیدها آنتی اکسیدان هایی هستند که به کنترل رادیکال های آزاد “عامل کاهش حافظه، اختلالات خلقی و افسردگی در سالمندان” کمک می کنند. رنگ قرمز تیره آب انار نشان دهنده ی میزان بالای فلاونوئید موجود در آن است. استرون (فرم طبیعی استروژن) در آب انار یافت می شود.


کاهش رشد سلول های سرطانی

براساس مطالعات حیوانی، آب انار می تواند در کمک به کاهش خون رسانی به تومورها و کاهش اندازه آنها موثر باشد. براساس مطالعات انستیتوی تکنولوژی تکنیون-اسرئیل، آب انار می تواند باعث خود نابودی سلول های سرطان سینه و مسموم کردن بسیاری از سلول های سرطانی وابسته به استروژن شود، درحالیکه بر سلول های طبیعی سینه تاثیری ندارد. انار همچنین همزمان با درمان های مرسوم ممکن است به مقابله با سرطان پروستات کمک کند.


ترجمه شده از وب سایت:www.livestrong.com

 

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است