حقایقی درباره اثرات زیبایی بخش خواب

حقایقی درباره اثرات زیبایی بخش خواب

مرداد ۱۱, ۱۳۹۵ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

اثرات زیبایی بخش خواب : نوبت به زیبا شدن که می رسد، خواب همانند سرچشمه جوانی می ماند. در طول خواب، بدن خودش را ترمیم کرده و موجب لیست بلندی از فواید برای بهبود ظاهرتان می شود. نکته در داشتن ۷ تا ۹ ساعت خواب عمیق است.

اگر کمتر از ۶ ساعت می خوابید، به ظاهرتان آسیب می رسانید. سعی کنید ۱ تا ۳ ساعت بیشتر بخوابید و فردا صبح شاهد نتایج باشید. ۲ تا ۳ هفته ادامه دهید و دیگران هم از روی چهره تان خواهند فهمید که خوابتان بهتر شده است.

۶ مورد از فواید زیبا کننده خواب کافی را آورده ایم؛

چروک های کمتر

درطی خواب بدن کلاژن می سازد، و از سست شدن پوست ممانعت می کند، که خود قسمتی از روند ترمیم است. کلاژن بیشتر به معنای چروک های کمتر و برجستگی بیشتر پوست است. ۵ ساعت خوابیدن در طول شب به تنهایی چروک هایی دو برابر نسبت به خوابی ۷ ساعته را در پی خواهد داشت. همچنین پوست را خشک کرده و خطوط را بیشتر نمایان می کند.

چهره ای درخشنده

بدن در طول خواب، جریان خون به پوست را افزایش می دهد، که درخشدگی پوست را در پی خواهد داشت. خواب غیر کافی موجب پژمرده و خاکستری شدن پوست می شود. فقدان خواب جریان خون در پوست صورت را کاهش داده و پوست تیره شده و دیگر گونه هایی سرخ نخواهید داشت.

چشمانی بدون پف کردگی

پس از چند شب کم خوابی احتمال دارد که زیر چشمانتان پف کرده یا تیره شود. پف زیر چشم از اولین علایم کم خوابی است. بیشتر بخوابید تا دچار آن نشوید. به میزان کافی آب بنوشید و شب ها یک بالشت اضافه زیر سرتان بگذارید تا تورم کاهش یابد.

خوابیدن زیاد هم به کاهش سیاهی زیر چشم کمک می کند. زمانیکه خون به خوبی جریان نداشته باشد، که در زمان کم خوابی رخ می دهد، زیر چشم ها جمع شده و به دلیل نازکی پوست، قابل تشخیص می شود. تغییر رنگ پوست زیر چشم ها در اثر ژنتیک، سن و سطوح افزایش یافته ملانین به وجود می آید. اگر این شرایط را داشته باشید مشکل سیاهی زیر چشمتان تشدید می شود.

موهای پرپشت تر و سلامت

ریزش مو، شکستن آن، آسیب، و حتی رشد مو می توانند تحت تاثیر کمبود خواب قرار گیرند. فولیکول های مو مواد غذایی مورد نیاز، ویتامین ها، و مواد معدنی را از جریان خون دریافت می کنند. از آن جا که با کاهش خواب، جریان خون هم کاهش می یابد، مو غذای کمتری دریافت کرده، ضعیف می شود، و در رشد دچار مشکلاتی خواهد بود.

همچنین کم خوابی منجر به استرس شده و استرس هم میزان هورمون کورتیزول را افزایش می دهد. این هورمون موجب ریزش مو میشود.

ظاهری شاداب تر

کمبود خواب موجب افتادگی گوشه های دهان شده و چهره تان را نسبت به زمانیکه خواب کافی دارید، ناراحت تر نشان می دهد. زمانی که خسته هستید، بیشتر اخم می کنید. دلیل این که دیگران به شما می گویند :”خسته به نظر می آیید” همین است. چشم های قرمز و متورم، سیاهی زیر چشم، پلک های افتاده، و رنگ پریدگی پوست، سیگنالی برای دیگران، از خستگی شماست. همچنین در زمان کم خواب بودن، از سلامت کمتری برخوردار هستید.

محصولات درمانی بهتر عمل می کنند

پوست شما را در برابر نور خورشید و رادیکال های آزاد محافظت کرده و در زمان خواب خود را بازسازی می کند. جریان خون بیشتر در زمان خواب به کارکرد بهتر اجزاء کرم های مورد استفاده کمک میکند. همچنین در طول خواب پوست آب بیشتری نسبت به روز از دست می دهد. در طول روز به میزان کافی آب بنوشید و شب ها پیش از خواب از مرطوب کننده های کرمی استفاده کنید.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است