گرگرفتگی

منیزیم و ویتامین E برای گرگرفتگی

دی ۱۹, ۱۳۹۵ الهام آقایی بهداشت بانوان نظرات

آغاز دوران یائسگی معمولا با تغییرات هورمونی در بانوان و گرگرفتگی همراه است، تقریبا ۸۵ درصد از بانوان این علائم ناخوشایند را در آغاز دوران یائسگی تجربه می کنند. هرچند درمان جایگزینی هورمون و سایر درمان های پزشکی می تواند به کاهش گرگرفتگی کمک کند، اما تمام بانوان تمایلی به استفاده از این درمان ها ندارند. منیزیم و ویتامین E درمان های جایگزینی برای بانوان بوده که ممکن است برای محدود کردن علائم گرگرفتگی بدون استفاده از داروهای تجویزی موثر باشد.


منیزیم و کمک به کاهش دفعات گرگرفتگی

براساس مطالعه منتشر شده در مجله مراقبت حمایتی در سرطان در ایالات متحده، مصرف ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم اکسید منیزیم در روز به کاهش دفعات گرگرفتگی و همچنین علائم مرتبط با آن از جمله خستگی، عرق کردن و پریشانی کمک می کند.


ویتامین E و کمک به کاهش دفعات و شدت گرگرفتگی

براساس مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات ژنیکولوژیکی زنان و زایمان در ایالات متحده، مصرف روزانه ۴۰۰ واحد بین الملل ویتامین E به کاهش دفعات گرگرفتگی تا ۵۷ درصد و کاهش شدت گرگرفتگی تا ۳۲ درصد کمک می کند.


توصیه انجمن منوپوز امریکا برای گرگرفتگی های خفیف

برای گرگرفتگی متوسط تا شدید، پزشکان اغلب داروهای محتوی هورمون استروژن را تجویز می کنند. اما برای گرگرفتگی های خفیف، انجمن منوپوز امریکای شمالی قبل از استفاده داروهای جایگزینی هورمون، تغییرات سبک زندگی را توصیه می کند. این تغییرات سبک زندگی می تواند شامل تمرینات ورزشی، تکنیک های تمدد اعصاب و اطلاع از عوامل ایجاد کننده ی گرگرفتگی باشد.


سایر ملاحظات

قبل از مصرف منیزیم یا ویتامین E برای کمک به کاهش علائم یائسگی با پزشک خود در مورد ایمن بودن آنها برای بدن مشورت کنید. مصرف بسیار زیاد منیزیم می تواند موجب بروز عوارض جانبی شود، همچنین مصرف منیزیم و ویتامین E می تواند با برخی از داروها تداخل ایجاد کند.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

 

مقالات مرتبط

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است