جعفری خرد شده تازه

جعفری و فشارخون

دی ۱۵, ۱۳۹۵ الهام آقایی تغذیه سالم نظرات

فشارخون بالا می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، بیماری کلیه و سکته شود. یک سوم مردم امریکا مبتلا به فشار خون بالا می باشند، همچنین براساس انستیتوی قلب، ریه و خون در ایالات متحده، ۲۸ درصد مردم امریکا جزو گروه پیش پرفشاری خون به حساب می آیند یا به عبارتی در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند. پیروی از یک رژیم غذایی سالم می تواند موجب کاهش فشارخون بالا شود، همچنین جعفری در رژیم غذایی کاهش فشارخون می تواند به عنوان یک نوع طعم دهنده استفاده شود.


سدیم پایین

براساس انستیتوی قلب، ریه و خون در ایالات متحده، یک رژیم غذایی کم سدیم می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند. جعفری تازه یک گیاه کم سدیم بوده، به طوریکه هر فنجان از این ماده غذایی حاوی ۳۴ میلی گرم سدیم است. جعفری را می توانید به جای نمک یا دیگر چاشنی های سرشار از سدیم برای طعم دادن به غذای خود استفاده کنید. بزرگسالان سالم بهتر است روزانه ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم مصرف کنند، همچنین یک رژیم غذایی کم سدیم برای افراد مبتلا به فشارخون بالا توصیه می شود، به طوریکه بهتر است میزان سدیم دریافتی این افراد به ۱۵۰۰ میلی گرم در روز محدود شود.


کنترل وزن و فشارخون

حفظ وزن سالم می تواند به جلوگیری از فشارخون بالا کمک کند. همچنین در صورت چاقی و اضافه وزن، پایین آوردن وزن در کاهش فشار خون موثر است. برای کاهش وزن باید میزان کالری مصرفی را کاهش دهید. جعفری تازه می تواند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کاهش وزن در نظر گرفته شود زیرا هر فنجان از این ماده غذایی حاوی ۲۲ کالری است.


موادمغذی در جعفری

براساس مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات تغذیه در ایالات متحده، رژیم غذایی سرشار از فیبر غذایی، کلسیم، ویتامین A و ویتامین C می تواند به جلوگیری از فشار خون بالا کمک کند. یک فنجان جعفری خرد شده تازه حاوی ۳ گرم فیبر غذایی و ۱۲ درصد ارزش روزانه براساس رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری است. همچنین همین میزان از جعفری خرد شده محتوی ۸ درصد ارزش روزانه برای کلسیم، ۱۰۱ درصد ارزش روزانه برای ویتامین A و ۱۳۳ درصد ارزش روزانه برای ویتامین C می باشد.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

 

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است