لبخند و شخصیت : لبخندتان، شخصیت شما را چگونه نشان می دهد؟

لبخند و شخصیت : لبخندتان، شخصیت شما را چگونه نشان می دهد؟

جولای 31, 2016 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

لبخند و شخصیت : می خواهید در تجارت موفق باشید؟ روابط اجتماعی بیشتری داشته باشید؟ و یا روابط عاشقانه تری داشته باشید؟ یکی از رموز لبخند است.

لبخند صادقانه و لحظه ای شما بیشتر از چهره های زیبا جذاب خواهد بود. صورتی خندان شما را فردی اهل معاشرت و باهوش نشان داده و دیگران به شناخت بیشتر شما ترغیب خواهد کرد. افرادی که لبخندی گشاده به صورت دارند این پیام را به دیگران می رسانند که فردی مایل به معاشرت هستند. سایر تاثیرات طولانی مدت آن فوایدی برای سلامت، قدرت ادراک بهتر در محل کار، زندگی اجتماعی و موقعیت های احساسی است. با وجود این مقدار از اثر، شناخت تاثیر لبخند روی روابط با دیگران لازم است.

چشمان خندان فقط به ایرلندی ها تعلق ندارد

اکثر آمریکایی ها برای اطلاع از حال فعلی افراد به دهان نگاه می کنند. اما بعضی افراد به دلایل مختلفی لبخند می زنند. عصبانیت، ترس، خجالت زدگی، سردرگمی، فریفتن. حالت چشمانتان احساس شما را مشخص می کند. ماهیچه های اطراف چشم ها را نمی توانند به اجبار به حالت خوشحالی درآورد. زمانی که افراد واقعا می خندند، گونه هایشان بالا رفته و پوست زیر چشمشان جمع می شود. در کشورهایی که پنهان کردن احساسات بیشتر معمول است، افراد برای تشخیص احساس فرد مقابل به چشم ها نگاه می کنند.

لبخند شما را موفق نشان می دهد

خنده حس اعتماد به نفس و مهارت را در ذهن سایر افراد خلق می کند. افرادی که ظاهری خوشبین دارند معمولا صادق تر و منعطف تر هستند. این افراد با مشکلات راحت تر از افرادی که کمتر لبخند می زنند، کنار می آیند. تحقیقی که سی سال روی گروهی از زنان انجام شد، نشان دهنده سودمند بودن لبخند زدن در تمام طول زندگی است. زنانی که در عکس های گرفته شده در دانشگاه خوشحالتر لبخند می زنند، ازدواج هایی شادتر و موفق تری داشتند. در همان تحقیق عکس ها به افراد ناشناس نشان داده شدند و از آنها درباره شخصیت افرد داخل عکس ها سوال شد.زنانی که لبخند می زنند افرادی مثبت تر و شایسته تر از سایرین معرفی شدند.

اخم خود را برعکس کنید.

می خواهید خوشحال باشید؟ لبخند بزنید. اجبار کردن خود به لبخند زدن، حقیقتا شما را خوشحالتر می کند. پاول اکمان روانشناسی است که متخصص حالات صورت است و عضلات صورتش برای نشان دادن ایجاد حالاتی خاص تمرین داده است. او متعجب شده بود که پس از مدتی شکلک هایی که درمی آورد را احساس می کرد. زمان ی که گونه هایش را بالا می برد، لب هایش را جدا می کرد، گوشه لب هایش را بالا می برد، احساس خوشحالی می کرد.

اکمان و همکارش در تحقیقات، برای تحقیقات بیشتر به سراغ دانشجویان دانشگاه رفتند تا بدانند که آیا آنها هم با تکرار این شکلک ها احساس خوشحالی خواهند کرد؟ محققان در زمانی که دانشجویان گونه هایشان را بالا برده و شکلک خنده را تقلید می کردند، فعالیت مغز آنها را بررسی کردند. در هر دو حالت که دانشجویان طبیعی می خندیدند و یا تنها شکلک درمی آوردند، فعالیت مغز یکسان بود. آنها واقعا خوشحال بودند.

ترس از خندیدن

پنهان کردن دندان های کج یا افتاده، دندان های پر شده، زرد شده در هنگام لبخند زدن غیر ممکن است. به همین دلیل برخی افراد از خندیدن اجتناب می کنند. اگر می خواهید لبخندتان را باز پس بگیرید، بیشتر از آنچه فکر می کنید راه چاره وجود دارد. زندگی برای افرادی که به دلیل دندان هایشان تمایلی به خندیدن ندارند بسیار مشکل تر است. برای درمان دندان هایتان به دندانپزشک مراجعه کنید. بسیاری از مشکلات دندانی قابل درمان هستند. برای مثال برای افرادی که از بلند بودن لثه ها که دندانها را کوتاهتر نشان می دهند، رنج می برند با روندی به نام افزایش طول تاج دندان درمان شده و شاهد تغییرات چشمگیر و افزایش اعتماد به نفس خواهند بود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است