روش های پاکسازی موهای زاید در تابستان

روش های پاکسازی موهای زاید در تابستان

جولای 31, 2016 نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

وقتی نوبت به برداشتن موهای زاید در تابستان می رسد، وکس کردن و لیزر کردن بهترین گزینه ها هستند. برای راه حلی سریعتر و ارزانتر معمولا از تیغ ها و کرم های موبر استفاده می شوند. اگرچه قوانینی هم وجود دارند. جنت گرف، پزشک و دستیار بالینی استاد در دانشکده  درماتولوژی دانشگاه مونت سینای، می گوید: اگر مراقبت نکنید ممکن است مشکلات پوستی برای خود به بار آورید.

نمی خواهید پس از تیغ زدن موهایتان، پوستتان قرمز و بریده شود؟ و یا به موهای داخلی دچار شوید؟ تیغ ژیلت Fusion ProGlide اگرچه برای استفاده آقایان طراحی شده است اما به دلیل داشتن ۵ تیغه و دسته سنگینتر، بسیار نزدیک به پوست موها را می برد. بهترین زمان برای تیغ زدن موها در انتهای استحمام با آب گرم است، چون رگ ها گشاد شده و پوست را به بیرون فشار می دهند. این برجستگی تمام ریشه مو را در معرض بریده شدن قرار می دهد. همچنین آب گرم مو را نرم کرده و مانع از برگشت و ایجاد موهای داخلی می شود. برای پیشگیری از ساییده شدن پوست توسط تیغ و عفونت های پوستی پس از هر ۵ تا ۱۰ بار استفاده آن را دور بیاندازید.

تیغ زدن و اصلاح هر روزه به شرط مرطوب نگه داشتن پوست مشکل ساز نخواهد شد. در طول تابستان، ممکن است فراموش کنید که از مرطوب کننده استفاده کنید، اما استفاده از مرطوب کننده حتی پس از تیغ زدن موها، زمانیکه هنوز پوست مرطوب است، هم به کاهش پوسته شدن و جوش و قرمزی پس از اصلاح کمک می کند.

کرم های موبر به اندازه تیغ های اصلاح پر طرفدار نیستند. اما برتری های مخصوص به خود را دارند. مبتدی ها، دچار میزان کمی قرمزی و چند موی داخلی می شوند. همچنین موها عمیقتر حذف می شوند و زمان بیشتری تا رشد دوباره آنها طول خواهد کشید. برای استفاده دوباره از کرم کافیست موها به اندازه ته ریش آقایان بلند شود، اما برای استفاده صرفه جویانه تر هر ۱۰ تا ۱۴ روز مناسب است. علت این است که فرمول شیمیایی این کرم ها پیوند هایی که مو را مستحکم نگه میدارند از بین برده و پوست را خشک می کنند.

مقابله با مو های داخلی

موهای داخلی در اثر تیغ زدن، وکس کردن، یا کندن با موچین و رشد برعکس موها به سمت داخل به وجود می آیند. این اتفاق التهاب را به همراه خواهد داشت. از راه حل های سریع زیر استفاده کنید:

حرکت ملایم؛ زیر دوش بروید و به آرامی به کمک لیف یا اسکراب بدن، محل را لایه برداری کنید.

نکنید؛ اگر موها در برابر برداشتن مقاومت کردند، کندن را متوقف کرده و به متخصص پوست مراجعه کنید. او می تواند مو را دربیاورد و درباره روش های لیزری برداشت مو اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهد.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است