سیب

مصرف میوه در شب برای کاهش وزن

دی ۶, ۱۳۹۵ الهام آقایی تغذیه سالم نظرات

استفاده از میوه به عنوان میان وعده در شب، ممکن است برای برنامه کاهش وزن سالم نیز مفید باشد. میوه حاوی کالری پایینی بوده و دارای شیرینی طبیعی است. تمام میوه ها مفید می باشند، اما برای حفظ میزان کالری دریافتی به مقدار مصرف خود در هر وعده توجه کنید.


کالری میان وعده

مصرف میان وعده در شب اشتباه نیست. براساس مرکز پزشکی بت اسرائیل دیکانس، مسئله ی اصلی استفاده از میان وعده هایی با میزان کالری بالا در آخر شب بوده که چاقی و اضافه وزن را به همراه دارد. حتی مصرف مقدار زیادی میوه نیز اضافه وزن را به همراه دارد. بنابراین اولین قدم دانستن میزان کالری مورد نیاز بدن برای کاهش وزن بوده که از ۱۲۰۰ کالری تا ۱۸۰۰ کالری در روز متغیر است و به جنسیت و میزان فعالیت هر فرد بستگی دارد. همچنین طبق برنامه رژیم غذایی می توانید ۲۰۰ کالری را به مصرف میان وعده ی شبانه اختصاص دهید.


ملون ها

در صورتی که به مصرف مقدار زیادی میان وعده بدون نگرانی از افزایش کالری دریافتی تمایل دارید، می توانید از ملون ها از جمله هندوانه، طالبی و خربزه استفاده کنید. این میوه های سرشار از آب میزان کالری پایینی دارند، به طوریکه ۳ فنجان از خربزه یا همین میزان از طالبی حاوی ۲۰۰ کالری است. همچنین ۴ فنجان هندوانه تنها ۱۸۴ کالری دارد.


توت های شیرین

توت ها به عنوان میان وعده ی شبانه انتخاب خوبی است. این میوه ها علاوه بر کالری پایین، سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان می باشند. ۴ فنجان از تکه های باریک توت فرنگی ۱۹۶ کالری دارد. همچنین رزبری دارای میزان فیبر بالایی بوده، به طوریکه مصرف ۳ فنجان از این میوه حاوی ۲۴ گرم فیبر است. اما عادت نداشتن به مصرف فیبر زیاد، ناراحتی و درد شکم را دنبال دارد. بنابراین با مصرف یک فنجان شروع کنید، همچنین مقدار فراوانی آب بنوشید.


سیب و گلابی

سیب و گلابی انتخاب خوبی برای میان وعده های شبانه بوده، به طوریکه برای رژیم غذایی کاهش وزن نیز مناسب است. یک سیب متوسط یا یک گلابی متوسط ۱۰۰ کالری برای بدن فراهم می کنند.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

 

 

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است