آلرژی و استفاده از تزریق همراه

آلرژی و استفاده از تزریق همراه

دی ۴, ۱۳۹۵ نسخه آلرژی نظرات

آلرژی و استفاده از تزریق همراه


شما نمی توانید واکنش های آلرژیک را پیش بینی کنید. آنها می توانند یک زمان خفیف باشند و بار بعد جدی باشند . یک حمله می تواند به سرعت شدید شود ، گاهی اوقات منجر به آنافیلاکسی – واکنش شدید ی که اغلب تهدید کننده زندگی است ، می شود . یک تزریق خودکار – مانند EpiPen یا Auvi-Q – واکنش های آلرژیک شدید می تواند با دوز زودهنگام نجات دهنده زندگی از اپی نفرین درمان شود.

اپی نفرین ، آدرنالین است هورمونی در بدن شما که به طور طبیعی تولید می شود . در میان چیزهای دیگر، می تواند کمک کند به بهبود تنفس، افزایش فشار خون رها شده ، و کاهش تورم.

هنگامی که شما یا یک دوست واکنش آلرژیک داشته باشد، آن معمولا تعجب انگیز است اگر ضربه مورد نیاز باشد. کارشناسان می گویند حتی اگر هر گونه شک وجود دارد، از دستگاه استفاده کنید. این بسیار خطرناک تر است که اپی نفرین دریافت نکنید زمانی که شما یک واکنش شدید دارید نسبت به وقتی که دوزی را دریافت می کنید که واقعا نیاز نیست.

تزریق دستی و آماده نگه دارید

دستگاه به خوبی انجام نمی شود اگر شما آن را با خود نداشته باشید. هنگامی که شما نسخه خود را در داروخانه برمیدارید ، شما دو تزریق را دریافت خواهید کرد. هر دو را با خودتان در تمام زمانها زمانی که یکی کار نمی کند یا شما یک واکنش دارید که نیازمند دارو هستید حمل کنید.

سرما و گرمای شدید می تواند باعث شود که این دارو کار نکند، بنابراین دستگاه هایی را بخرید که در دمای اتاق باشد. آنها را در ماشین خود را ترک نکنید.

تزریق ها معمولا برای یک سال خوب هستند ، به طوری که تاریخ بر روی جعبه را پیگیری کنید.

زمان ایجاد ضربه

بسیاری از موارد زمانی هستند که شما، یا کسی که می دانید، نیاز به استفاده از تزریق خودکار دارند، ولی دو نوع کلی عبارتند از:

۱. اگر شما حساسیت تهدید کننده حیات و شما می دانید که آشکار شده است. به عنوان مثال: اگر شما یک حساسیت به بادام زمینی دارید و دوست پسر شما بادام زمینی خورده  و سپس شما را بوسید ، برای علائم منتظر نباشید – اپی نفرین را همین حالا بزنید.

۲. اگر شما در حال تجربه علائم آلرژی هستید – حتی اگر شما محرک را نمی دانید.

علائم می تواند شامل:

  • مشکل در تنفس، خس خس سینه، راه های هوایی بسته
  • تورم صورت، دهان، لبها، زبان
  • واکنش های پوستی مانند کهیر، خارش، گرگرفتگی
  • تهوع، درد معده، استفراغ، اسهال
  • سرگیجه، غش، سقوط

پس از یک ضربه چه کار باید کرد؟

این اقدامات را بعد از تزریق اول انجام دهید:

  • اگر هیچ تسکین وجود ندارد، یک دوز دوم انجام شود. شما می توانید کمتراز ۵ دقیقه برای یک واکنش شدید و یا ۱۵ دقیقه اگر آن خفیف است ، صبر کنید.
  • کسی را داشته باشید که با ۹۱۱ تماس بگیرد.
  • محل تزریق را به مدت ۱۰ ثانیه ماساژ داده برای تحریک عروق خونی و کمک به بدن جهت جذب دارو .
  • پس از تزریق به اتاق اورژانس بروید ، حتی اگر علایم بهبود یابد و یا به نظر می رسد از بین برود. قسمت شدید می تواند ۴ تا ۱۲ ساعت طول بکشد، و شما هرگز در آغاز نمی دانید که چقدر طول خواهد کشید.

ایجاد یک طرح

عوارض جانبی از تزریق اپی نفرین سرگیجه، بی قراری، اضطراب، و لرزش هستند. در موارد نادر، ممکن است شدید تر باشد.

با دکتر برای ایجاد یک طرح واکنش شخصی کار کنید که تشریح می کند زمانی که شما یا عزیزان شما نیاز به تزریق دارید، و چگونه به رسمیت شناختن نشانه هایی از یک واکنش آلرژیک شدید. دکتر شما سن شما و هر گونه مسائل دیگر پزشکی شما را ممکن است در نظر بگیرد.

این طرح با هر کسی که ممکن است مجبور به استفاده از تزریق در شما یا دوستانتان باشد به اشتراک بگذارید. که شامل همسر، همکار ، کارگران، معلمان، پرستاران مدرسه، پرستاران کودک، پدربزرگ و مادربزرگ، و غیره باشد.

استفاده از دستگاه را تمرین کنید. فیلم های ایمنی و به روز رسانی ها را به صورت آنلاین بررسی کنید. و مطمئن شوید که هرکس که ممکن است مجبور به استفاده از آن باشد چگونگی استفاده را بداند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است