آلرژی و خواب

آلرژی و خواب

آذر ۲۱, ۱۳۹۵ نسخه آلرژی نظرات

آلرژی و خواب


عطسه، آبریزش بینی، ترشحات پشت بینی، خارش چشم و ترشح اشک – آیا آن از علائم است و یا برای درمان دارویی استفاده می کنید که شما را نگه می دارند ، آلرژی ها می تواند خواب خوب شبانه را برای شما سخت کند.

هنگامی که بینی شما متوقف می شود و شما شروع به تنفس از طریق دهان می کنید، می تواند گلو شما را تحریک کند. شما نیز به احتمال زیاد حالتی شبیه به خروپف دارید که ممکن است بیش از حد مزاحم شریک بستر شما شود ، اگر شما دچار این اختلال هستید ، احتقان باعث بدتر شدن آن می شود.

آلرژی همچنین می تواند باعث سردرد و حتی خس خس سینه در شب شود. و پس از آن ترشحات پشت بینی وجود دارد – زمانی که موکوس در پشت گلوچکه ی کند، می تواند باعث سرفه کردن شود. فقط زمانی شما در نهایت رها می شوید … و و هنگامی که شما خواب هستید ، آن خواب با کیفیت نیست.

اما شما لازم نیست تمام مدت ذراز بکشید ، پس صحبت کنید .

چگونه می توان آلرژی را کنترل کرد و خواب خوبی داشت؟

 • اولین کار این است که محرک های آلرژی شما شناسایی شود و از آنها اجتناب شود . چیزهایی مانند غبار، شوره حیوانات خانگی، و یا گرده.
 • بالش و ملافه ضد حساسیت بگیرید . پوشش دهنده  بالش و تشک ممکن است کمک کننده باشد.
 • اگر شما حیوانات خانگی در اتاق خواب و یا تخت خوابتان دارید، جایی دیگری برای خواب فیدو و یا کیتی پیدا کنید.
 • سیستم گرمایش و تهویه خانه خود را بررسی کنید و ارتقاء با تصفیه هوا بهتر را در نظر بگیرید  ، در صورت نیاز.
 • فرش و مبلمان به طور منظم جارو برقی کنید. جاروبرقی های جدیدتر در واقع برای گرفتن آلرژن خیلی بهتر است و نه اینکه فقط آنها را در هوا لگد زد.
 • اگر شما از یک مرطوب کننده استفاده می کنید ، آب را به طور منظم تغییر دهید ، به طوری که قارچ رشد نکند.

درمان آلرژی

در صورتی که کار نکرد، برخی از درمان های بیش از حد ضد و نسخه عبارتند از:

 • گرگرفتگی نمکی بینی. این یک راه عاری از مواد مخدر برای کاهش فشار است. اثرات آن ممکن است طولانی نباشد.
 • اسپری بینی. این اسپری ها می تواند به پاک شدن بینی شما کمک می کند، اما شما باید آنها را برای بیش از ۳ روز استفاده کنید. می توانید طولانی تر از آنها استفاده کنید  تا در واقع بتواند بینی شما را بیشتر متوقف کند.
 • قرص ضد احتقان بینی و یا مایعات. این نیز به خوبی کار می کند و می توانید امداد طولانی مدت فراهم کنید ، اما شما ممکن است شما نخواهید از آنها در شب استفاده کنید. برخی میتواند شما را بیدار نگه دارد ، به ویژه کسانی که از پزودوافدرین یا فنیل افرین استفاده می کنند.
 • آنتی هیستامین ها. آنها آبریزش بینی و ترشح پشت حلقتان را خشک خواهد کرد ، اما آنها می توانند عوارض جانبی مانند سرگیجه، تاری دید، و یک “اثر خماری” خواب آلودگی صبح روز بعد داشته باشند. شما نباید آنها را در دراز مدت استفاده کنید.
 • اسپری های استروئیدی بینی. این اسپری در واقع به متوقف کردن سیستم ایمنی بدنتان از واکنش زیاد به چیزهایی که شما به آن حساسیت دارید کمک می کند. آنها زمان می برد تا کار کند، اما آنها به پیشگیری از بروز علائم کمک کند زمانی که به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر آلرژی ها شما را از خوابی که به آن نیاز دارید بگیرند، یا عوارض جانبی داروها شما را آزار دهند، با دکترتان صحبت کنید یا یک پزشک متخصص آلرژی را برای یک ارزیابی و گزینه های کامل درمان ببینید . خواب خوب شبانه در دسترس شماست.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است