محصولات گوجه فرنگی پخته شده

فواید سلامتی مصرف گوجه فرنگی پخته شده

آذر ۱۶, ۱۳۹۵ الهام آقایی تغذیه سالم نظرات (1)

محصولات گوجه فرنگی پخته شده شامل کنسرو گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی در گروه سبزیجات قرمز و نارنجی قرار دارد، به طوریکه براساس راهنمای تغذیه ی امریکا، مصرف میزان بالایی از این موادغذایی توصیه می شود. درحالیکه گوجه فرنگی حاوی موادمغذی بسیاری است، اما تاکید تحقیقات اخیر بیشتر بر روی فیتوکمیکال لیکوپن است که مقدار آن در گوجه فرنگی پخته شده بیشتر از سایر موادغذایی می باشد.


موادمغذی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ماده غذایی با میزان کالری پایین است، به طوریکه یک عدد گوجه فرنگی بزرگ ۳۳ کالری دارد. گوجه فرنگی همچنین سرشار از ویتامین C، A و K است. این ماده غذایی میزان بالایی پتاسیم و منگنز نیز دارد. گوجه فرنگی همچنین منبع خوبی از فیبر محسوب شده، به طوریکه با افزایش حجم مدفوع و پیشگیری از یبوست به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. درحالیکه پخت گوجه فرنگی باعث کاهش سطح ویتامین های موجود در آن می شود، اما برخی از این ترکیبات مفید سالم و کامل باقی می مانند. پوست گوجه فرنگی همچنین حاوی فیبر و موادمغذی بوده، بنابراین پخت گوجه فرنگی با پوست بهتر از بدون پوست است.


لیکوپن و سلامتی

مفیدترین ترکیب موجود در گوجه فرنگی ویتامین یا ماده معدنی نبوده، بلکه فیتوکمیکال لیکوپن است. این ترکیب دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد. همچنین مصرف میزان بالایی از لیکوپن باعث کاهش خطر بیماری قلبی و انواع خاصی از سرطان خواهد شد. براساس مقاله منتشر شده در مجله شیمی مواد غذایی و کشاورزی، پخت گوجه فرنگی به مدت ۲ دقیقه، ۱۵ دقیقه و ۳۰ دقیقه به ترتیب باعث افزایش سطح لیکوپن تا ۶، ۱۷ و ۳۵ درصد می شود.


کاهش سطح کلسترول

گوجه فرنگی پخته شده باعث کاهش سطح کلسترول می شود. مصرف روزانه ۲۵ میلی گرم لیکوپن باعث کاهش ۱۰ درصدی کلسترول خواهد شد. دریافت مقدار زیادی لیکوپن از گوجه فرنگی تازه بسیار مشکل است، اما می توان همین میزان را از سس گوجه فرنگی یا سایر محصولات گوجه فرنگی پخته شده به دست آورد.


سایر فواید گوجه فرنگی

گوجه فرنگی و محصولات آن می تواند به جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان، آسیب پوستی ناشی از اشعه فرابنفش خورشید و اختلال شناختی در افراد کمک کند. همچنین سطوح بتاکاروتن موجود در این ماده غذایی باعث افزایش سلامت چشم می شود، به طوریکه میزان بتاکاروتن موجود در گوجه فرنگی پخته شده بیشتر از گوجه فرنگی تازه است.


ملاحظات

محصولات گوجه فرنگی با میزان پایینی از افزودنی هایی از جمله شکر و نمک را انتخاب و خریداری کنید. شکر و نمک افزودنی می تواند موحب افزایش خطرات سلامتی شود. همچنین می توانید رب یا سس گوجه فرنگی را به روش خانگی تهیه کنید. با این روش می توانید با اطمینان از نبود افزودنی های ناسالم از فواید گوجه فرنگی پخته شده بهره مند شوید.


ترجمه شده از وب سایت: www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظرات شما 1
دی ۲۵, ۱۳۹۶

باسلام بسیارعالی ومقاله مفیدی بودپزشک من برایم گوجه فرنگی پخته پیشنهادکرده ومن استفاده میکنم اثرش ملموس است

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است