علایم هفته چهارم بارداری

علایم هفته چهارم بارداری

آبان ۲۹, ۱۳۹۵ نسخه بارداری نظرات (1)

دوره بارداری کامل ۴۰ هفته است، و روز شروع آن از اولین روز آخرین عادت ماهیانه است. به معنا که در هفته چهارم بارداری منتظر شروع عادت ماهیانه هستید اما اتفاق نمی افتد. علایم هفته چهارم بارداری بسیار زیاد نیستند.

علایم هفته چهارم بارداری

نداشتن عادت ماهیانه

آشکارترین نشانه بارداری در هفته چهارم عدم وقوع عادت ماهیانه است. در حالیکه برخی زنان در ماه های اول یا دوم لکه بینی داشته یا خونریزی کم و کوتاهی دارند، اما ابتدایی ترین علامت بارداری احتمالی عدم وقوع به موقع عادت ماهیانه است. لکه بینی حاصل از لانه گزینی جنین در رحم، ۱۰ تا ۱۴ روز پس از بارداری رخ می دهد.

درد پستان ها

بسیاری از زنان پیش از شروع عادت ماهیانه خود دچار درد پستانها می شوند، اما این درد در اوایل بارداری بسیار شدیدتر است. لمس پستانها دردناک بوده و این ناراحتی به زیربغل هم ممکن است ادامه پیدا کند. احتمالا شاهد برآمدگی هایی که تحت عنوان برآمدگی های مونتگومری شناخته می شوند، خواهید بود. این برآمدگی ها به خصوص در بارداری اول دیده می شوند. همچنین پستان ها وریدهای موقت بیشتری خواهند داشت.

خستگی

افزایش سطح هورمون پروژسترون حاصل از لانه گزینی جنین، خستگی بسیار به همراه دارد.

تهوع ملایم

در هفته های ۶ تا ۸ بارداری، تهوع در صبح ها برجسته تر می شود.برخی زنان بی علاقه گی به برخی غذاها داشته و یا به بوی سیگار یا بوهای خاصی حساس می شوند.

بالا رفتن دمای بدن

زنانی که برای بارداری تلاش کرده و هر روز دمای بدن خود را ثبت می کنند، متوجه افزایش صعودی دمای بدن خود پس از قطع عادت ماهیانه می شوند. اگر صبح ها، پیش از انجام هرکاری دمای بدن خود را از دهانتان بسنجید و در طی دو هفته پس از تخمک گذاری، اگر روز دقیق آن را بدانید، نشانه ای مثبت در جهت بارداری است.

نشانه چادویک

در حوالی تاریخ عادت ماهیانه  شروع نشده، در سرویکس و درون مهبل سایه کمرنگی از آبی وجود دارد، که به نشانه چادویک شناخته می شود. زنان شخصا نمی توانند آن را شاهده کند اما پزشکان با معاینه داخلی قادر به تشخیص آن هستند.

آزمون های بارداری مثبت

برخی از آزمون های بارداری ادرار، در اولین روز عادت ماهیانه ای که رخ نداده است، قادر به ارائه نتایج صحیح هستند. هرچند منفی بودن آزمون به معنی باردار نبودن شما نیست. برخی از تست های بارداری به اندازه کافی دقیق نیستند تا بتوانند در هفته چهارم بارداری، آن را تشخیص دهند. چند روز بعد مجددا آزمون را تکرار کنید. انجام آزمایش خون نتایج دقیق تری به دست می دهد. در صورت بارداری در آزمایش خون شاهد افزایش در (hCG ( human chorionic gonadotropin خواهیم بود.


ترجمه شده از : www.livestrong.com

مقالات مرتبط
نظرات شما 1
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

سلام من سه روز پریودیم گذشته خیلی کم سینه هام درد میکنه .دور نافم تیر میکشه سمت چپش.کمر درد خیلی دارم ممکن باردار باشه تا ب حال تجربه نکردم

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است