جنبه های مثبت بیش فعالی بزرگسالان

جنبه های مثبت بیش فعالی بزرگسالان

آبان ۱۳, ۱۳۹۵ نسخه نقص توجه – بیش فعالی نظرات

نشانه های نقص – توجه – بیش فعالی (ADHD) می تواند چالش برانگیز باشند، اما گاهی اوقات این علائم مشابه می تواند با ارزش باشند. در مورد جنبه های مثبت بیش فعالی بزرگسالان بیشتر بخوانیم.

ابیگیل  لورینی، دکترا، مدیر مربیان روانشناسی Ed ، این نمونه ها را ارائه می دهد:

  • انرژی. یک راه های تشخیص بیش فعالی “انرژی بالا” است. که اگر شما یک شغلی دارید که به استقامت زیاد نیاز دارد این می تواند یک مزیت حساب شود. چالش این است که از انرژی خود استفاده کنید به جای اینکه به آن اجازه دهید شما را در جهات مختلف بکشد.
  • جزئیات. افرادی که مشکل حواس پرتی دارند تمرکز بیش از حد بر روی مسائل برای آنها جالب است. اگر شما را توصیف کنند، به جزییاتی توجه می کنند که افراد دیگر آنها را ندیده اند.
  • در لحظه بودن. Levrini می گوید:” آنها اساسا در لحظه زندگی زندگی می کنند و کمتر به آینده، می روند که برای بسیاری از ما می تواند مفید باشد”

همچنین در اینده بودن بیش از حد می تواند خطر ناک باشد. رفتار تکانشی می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. می توان با کنترل تنش های زندگی مانع از ایجاد موقعیت های خطر ناک شد.

توانایی های خود را پرورش دهید

با مدیریت این اختلال استعدادهای خود را شکوفا کنید. در اینجا چگونگی حفظ تعادل گفته شده است.

با یک متخصص نقص – توجه – بیش فعالی (ADHD) مشورت کنید. یک درمانگر یا مربی با تجربه و تخصص در این اختلال می تواند به شما در پیدا کردن یک روش مناسب کمک کند.

استفانی سرکیس، دکترا، یک روان درمانگر که متخصص در نقص – توجه – بیش فعالی (ADHD)، می گوید یک مربی می تواند به شما به ابزاری دهد که شما با آن نقاط قوت و ضعف خود را کنترل کنید. این خدمات شامل آزمون مایرز بریگز و ارزیابی شخصیت DISC است.

یزی که شما می خواهید این است که برای شما چه چیز خوب است و چه چیز باعث بهبودی آن می شود، مربی می تواند در تنظیم اهداف تان به شما کمک کند. او همچنین می تواند به شما آموزش دهد چگونه الگوهای فکری تان که موجب بروز مشکلات می شود را تغییر دهید.

سرکیس می گوید، همچنین، با نقاط قوت خود بازی کنید. بهترین راه یاد گیریتان را کشف کنید. اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید، اطلاعات جدید در کارت های فلش قرار دهید. اگر شما با لمس کردن یادمی گیرید، سعی کنید مهارت های جدید با رفتن در شرایط یاد بگیرید.

روانشناس پنسیلوانیا آری ، دکتر روانشناس  Tuckman، می گوید، به یک کار و یا حرفه جدید فکر کنید؟ به دنبال گزینه های باشیدکه به آنها علاقه دارید و مطابقت مهارت های شماست. این به شما کمک می کند تا مطمین شوید که استعدادهای طبیعی شما منجر به موفقیت شود. یک درمانگر یا مربی نقص – توجه – بیش فعالی (ADHD) می تواند در انتخاب مسیر درست به شما کمک کند.

برخی از افراد مبتلا به این اختلال با حل مشکلات، طبیعت ریسک پذیرشان تجارت را شروع می کنند. برخی موفقیت در فروش و یا کسب و کار های سرگرمی کننده پیدا می کنند. نکته این است که هرآنچه را که احساس کنید حق شما است.

اگر شما در حال مصرف دارو برای بیماریتان هستید، مطمئن شوید که آن به شما کمک می کند. آیا موجب می شود که شما تکانه و تمرکز خود را کنترل کنید؟ اگر نه، با دکترمشورت کنید.

سرکیس می گوی”وقتی که مردم، درمان موثر را دریافت می کنند، آنها پتانسیلی حتی بیشتر از بقیه می یابند، و می توانند به بر روی آن به صورت مثبت تمرکز کنند” .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است