جراحی بای پس قلب

پرهیزات غذایی بعد از جراحی بای پس قلب

مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ الهام آقایی مقالات نظرات

قلب کار دشواری را برای پمپاژ خون به اندام های بدن انجام می دهد و همانند سایر اندام­ های بدن برای سالم ماندن به رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی نیاز دارد. عروق کرونری مسئول غذارسانی به قلب است و قلب از این عروق برای پمپاژ خون به بافت ماهیچه ای خود استفاده می کند. اگر این رگ­ ها مسدود شوند خون کافی به ماهیچه­ های قلبی نمی ­رسد و گاهی به جراحی بای پس قلب (عمل قلب باز) نیاز است. این نوع جراحی به خون این امکان را می­ دهد که اطراف رگ های مسدود شده مجدد جریان یابد اما پس از این جراحی حیاتی باید در مورد رژیم غذایی خود بسیار محتاط باشید.


پرهیزات غذایی بعد از جراحی بای پس قلب                         

موادغذایی سرشار از سدیم

سدیم

مصرف مقدار زیادی سدیم باعث حفظ مایعات اضافی در بدن شده که افزایش فشار بر عروق خونی و ایجاد بار مضاعف بر روی قلب را به دنبال دارد. به مرور زمان، فشار مداوم بر دیواره عروق موجب آسیب و در نهایت بیماری قلبی خواهد شد.

بسیاری از غذاهای فرآوری شده، سدیم و مواد نگهدارنده دارد. استفاده محدود از این غذاها در رژیم غذایی، خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می ­دهد. در شرایط فشار خون بالا، قلب باید سخت ­تر کار کند تا خون را به تمام اندام ها برساند.

هرچند بدن برای بقا به سدیم نیاز دارد، اما بدون افزودن نمک اضافی نیز می توان سدیم کافی را از طریق رژیم غذایی دریافت کرد. این مواد می تواند شامل موادغذایی منجمد و کنسرو شده باشد. سدیم به کرات به عنوان یک نگهدارنده به این موادغذایی اضافه می شود. همچنین بسیاری از غذاهای رستورانی و فست فودها میزان بالایی سدیم دارند، زیرا نمک به منظور مزه دار کردن به آنها اضافه می شود. انتخاب میوه و سبزیجات تازه یا آماده کردن غذا به صورت خانگی با حداقل نمک می تواند به کاهش دریافت سدیم کمک کند.

غلات تصفیه شده

غلات تصفیه شده

غلات تصفیه شده غلاتی است که بسیاری از مواد مغذی آنها جدا شده تا طعمی بهتر داشته باشد و راحت ­تر مصرف شود. این غلات مقداری از فیبر، ویتامین و آهن موجود در غلات کامل را دارد. بعد از جراحی بای پس قلب بیمار باید مقدار غلات تصفیه شده رژیم غذایی را کاهش دهد. زیرا فرد به فیبرها و مواد مغذی موجود در غلات سبوس دار نیاز دارد. فیبرها، به ویژه فیبرمحلول در بلغور جودوسر می­ تواند میزان کلسترول و خطر بیماری­ های قلبی را بعد از جراحی بای پس قلب کاهش دهد. مقداری از غلات فرآوری شده موجود در رژیم غذایی خود را با غلات سبوس دار جایگزین کنید تا از سلامتی قلب اطمینان حاصل شود.

پرهیز از غذاهای چرب بعد از جراحی بای پس قلب

غذایی سرخ شده

بعد از جراحی بای پس قلب باید مراقب نوع چربی مصرفی خود باشید. از مصرف چربی­ های ترانس و اشباع شده بپرهیزید تا از عوارضی مثل انسداد رگ، افزایش کلسترول و فشار خون بالا پیشگیری کنید. این نوع از چربی­ ها معمولا در غذاهای سرخ شده یا پخته شده یافت می­ شود.

همچنین براساس راهنمای سلامت نیویورک تایمز، دریافت چربی های ترانس و اشباع شده باید محدود شود و بهتر است برای بهبود سلامتی از چربی های گیاهی اشباع نشده از جمله روغن زیتون و مغزها استفاده کنید.

غذاهای چرب محتوی چربی های اشباع شده، چربی ترانس و کلسترول با ضعف در سلامت سیستم قلبی و افزایش خطر کلسترول بالا، فشارخون بالا و ایست قلبی در ارتباط است.

براساس راهنمای سلامت نیویورک تایمز، مصرف بیش از حد چربی های ناسالم عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری قلبی و در نهایت مرگ و میر در امریکا محسوب می شود. موادغذایی سرشار از چربی اشباع شده و کلسترول شامل گوشت گاو، چربی گوشت گاو، گوشت بره، گوشت گوساله، فرآورده های فرعی گوشت مانن جگر و قلوه، چربی گوشت مرغ، لبنیات پرچرب مانند شیرکامل، کره،  ماست پرچرب، خامه و همچنین زرده تخم مرغ است.

چربی­ های ترانس بیشتر در دونات، بیسکوئیت یا سیب­ زمینی سرخ شده وجود دارد، درحالی که چربی­ های اشباع شده بیشتر در گوشت­ های چرب و محصولات لبنی پر چرب است. سعی کنید بیشتر از اسیدهای چرب اشباع نشده موجود در روغن زیتون، بادام، گردو و آووکادو استفاده کنید. این چربی­ های مفید به بهبود شرایط دستگاه قلبی-عروقی کمک می­ کنند.

غذاهای فرآوری شده مانند کلوچه­، بیسکوئیت­ و غذاهای آماده چربی ترانس بیشتری دارند. چربی­ های ترانس با اضافه شدن هیدروژن به چربی­ های اشباع نشده تولید می ­شوند. چربی­ های ترانس عمر محصولات بسته بندی شده را افزایش می­ دهند؛ اما باعث افزایش کلسترول بد، کاهش کلسترول خوب و در نتیجه ابتلا به بیماری قلبی و عروقی خواهند شد.

با اینکه غذاهای بسته بندی شده معمولا مدعی می­ شوند که چربی ترانس ندارند، ولی از نظر قانونی مجازند تا ۰.۵ گرم چربی ترانس داشته باشند. بنابراین باید برای اطمینان، ترکیبات آنها بررسی شود زیرا غذاهای بسته بندی شده علاوه بر چربی ترانس ، چربی­ های هیدروژنه دیگری نیز دارند.

الکل و سیگار

سیگار کشیدن

قلب نیز مانند کبد از جمله اندام هایی است که با مصرف الکل آسیب می بیند. مصرف بیش از حد الکل می­ تواند تری­ گلیسرید یا چربی موجود در خون را بالا ببرد. مصرف بیش از حد الکل حتی باعث افزایش LDL یا کلسترول بد شده و کلسترول خوب یا HDL را کاهش می ­دهد. افزایش LDL در کنار فشار خون بالا خطرمشکلات قلبی-عروقی را بعد از جراحی بای پس قلب افزایش می­ دهد.

همچنین از مصرف سیگار اجتناب نمایید یا برای ترک این عادت تلاش کنید، زیرا سیگار کشیدن برای سلامتی مضر بوده و عاملی خطری مرتبط با بیماری های قلبی و بعد از عمل جراحی بای پس قلب است.


مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است