روز سوم بارداری

روز سوم بارداری

آبان ۶, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز سوم بارداری – الان روز سوم چرخه ی قاعدگی است – ۲۷۷ روز مانده به زمان زایمان

در این شکل چه رخ می دهد

لایه ی پوشاننده ی رحم که به عنوان آندومتر شناخته می شود، در این جا قابل مشاهده است ( ساختار های صورتی شکل ). اگر تخمک بارور شده لانه گزینی نکند، این لایه دچار ریزش می شود. نقاط قرمز نشان دهنده ی گلبول های قرمز خون است که وقتی که رگ خونی پاره می شود، آزاد می شوند.


زمان و حجم چرخه های تخمدانی می تواند متفاوت باشد.

چرخه ی قاعدگی شما می تواند تحت تاثیر استرس و وضعیت های طبی قرار بگیرد. مثلا تیروئید بیش فعال. در هر دوی این موارد، چرخه ها می تواند خفیف تر و یا نامنظم تر باشد و اگر چرخه های شما نامنظم و به هم ریخته باشد، پیش بینی زمان تخمک گذاری شما دشوار خواهد بود.

 چرخه های قاعدگی به هم ریخته و یا غیر قابل پیش بینی ممکن است به این معنی باشد که تخمگ گذاری رخ نداده است.

علی رغم مشکلاتی که در رابطه با چرخه ی قاعدگی وجود دارد، شما ممکن است بتوانید به طور طبیعی باردار شوید ولی برخی موارد  می تواند باعث ایجاد چرخه های سبک تر، طولانی تر و یا نامنظم تر شود که با باروری کم تر ارتباط دارند.

 قاعدگی سنگین می تواند در اثر وضعیت هایی از جمله فیبروئید رخ دهد که می تواند بر روی باروری اثر گذار باشد.

وضعیت هایی که باعث ایجاد قاعدگی دردناک می شود می تواند بر روی باروری شما اثر گذار باشد. اندومتریوز یک اختلال شایع است که باعث می شود تا دوره  های قاعدگی دردناک باشد و در زمان مقاربت ناراحتی ایجاد می کند. اگر شما این علائم را دارید، به پزشک مراجعه کنید، وی می تواند شما را به خوبی بررسی کند و یا این که شما را به متخصص ارجاع دهد. در اندومتریوز، سلول هایی که شبیه لایه ی پوشاننده ی رحم هستند بر روی ساختارهایی همانند تخمدان ها، لوله  های فالوپ و دیواره ی های لگن قرار می گیرند. اندومتریوز را می توان با لیزر جراحی درمان کرد.


از پزشک بپرسید – آیا باید چرخه های قاعدگی من چک شود؟

بله – بررسی و چکاپ چرخه های قاعدگی یک بخش مهم برای برنامه ریزی بارداری می باشد، چون به شما کمک می کند تا تخمک گذاری مناسبی داشته باشید و احتمال لقاح را بالا می برد. این به این معنی است که شما در زمان مناسبی می توانید مقاربت داشته باشید.


توجه به روش لقاح مصنوعی IVF  – تحریک فولیکول های تخمدانی

باروری آزمایشگاهی ( تلقیح مصنوعی ) IVF ممکن است گزینه ی برای شما باشد. مرحله ی اول در این روش تحریک تخمدان ها به تولید فولیکول های فراوان است، در ادامه تخمک های متعددی می توانند درون بدن باور شوند. در حدود روز ۳ چرخه ی شما شروع می شود، و به شما داروهایی داده می شود تا تخمدان ها تحریک شوند.

روز سوم بارداری

لازم است تا خود شما تزریقات را انجام دهید و یا از فرم اسپری بینی استفاده کنید تا چرخه ی طبیعی مهار شود، و در ادامه هورمون محرک فولیکولی تزریق می شود.


روز چهارم بارداری

روز دوم بارداری

هفته اول بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است