روز پنجم بارداری

روز پنجم بارداری

آبان ۶, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز پنجم بارداری – الان روز ۵ ام چرخه است – ۲۷۵ روز تا زایمان مانده است

در این شکل چه مواردی دیده می شود

این تصویر، مقطعی از تخمدان ها را  نشان می دهد که نشان دهنده ی فولیکول های تخمدانی متعدد است. بین هر فولیکول، بافت پیوندی قابل مشاهده است. هر ماه در حدود ۱۵ تا ۲۰ فولیکول بالغ می شود، ولی معمولا تنها یکی به طور کامل سیر بلوغ را طی می کند و می تواند تخمک آزاد کند.


وقتی می خواهید بچه دار شوید، باید در سبک زندگی خود تغییراتی را ایجاد کنید، قطع مصرف الکل شروع خوبی است.

حتی اگر الان هفته ی اول چرخه و پیش از  زمان تخمک گذاری باشد، مطمئن شوید که در بهترین وضعیت سلامت جسمی هستید تا احتمال باروری شما به حداکثر برسد. یک راه برای رسیدن به این موضوع، قطع مصرف الکل است.

نوشیدن زیاد الکل می تواند احتمال باروری را در شما کاهش دهد و اگر شما باردار شوید، هم می تواند بر روی نمو جنین شما اثر داشته باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، نوشیدن بیش از حد توصیه شده الکل، مضر است.

الکل می تواند بر روی باروری افراد مذکر هم اثر داشته باشد، چون عوارض جانبی بر روی کیفیت و کمیت تولید اسپرم ها دارد، و نوشیدن مقادیر فراوان و زیاد  الکل می تواند باعث شود تا مردان قدرت باروری خود را از دست دهند.

روز 5 بارداری

اگر می خواهید بچه دار شوید، نوشیدنی های بدون الکل مصرف کنید. نوشیدن مقادیر فراوان الکل می تواند اثرات جانبی بر روی باروری داشته باشد.


یک حقیقت – داروهای مخدر می توانند بر روی جنین شما اثرات سوء و خطرناکی داشته باشند.

 می بایست تلاش کنید تا پیش از لقاح این داروها را قطع کنید. اگر این داروها به طور منظم مصرف شود، و یا کنترل آن ها دشوار باشد، باید تحت حمایت طبی قرار بگیرید. از پزشک خود بخواهید تا به شما مشاوره بدهد و شما را راهنمایی کند. وی می تواند به شما کمک کند  تا با تیم های حمایتی در تماس باشید.


زمان آن است که در مورد این موضوع فکر کنید – چکاپ های طبی را انجام دهید

پیش از تلاش برای لقاح با پزشک خود در مورد آزمون ها و بررسی های  زیر صحبت کنید:

روبلا ( سرخچه ): از آزمون خونی برای بررسی آنتی بادی های ضد سرخچه ( سرخک آلمانی ) استفاده می شود.  ابتلا به عفونت سرخچه ای برای اولین بار در اوایل بارداری با افزایش خطر تولد جنین با ناهنجاری های نموی همراه است. همین طور احتمال سقط را هم بالا می برد. اگر شما برای این ویروس واکسینه شده باشید، سطح آنتی بادی ها ممکن است به اندازه ای بالا باشد که جنین شما را محافظت کند. برای شما واکسن MMR ( سرخک ، سرخچه، اوریون) داده می شود.

عفونت های منتقله از راه تماس جنسی: به کلینیک بیماری های ادراری – تناسلی بروید تا آزمون هایی برای رد احتمال ابتلا به عفونت های زیر انجام شود:

کلامیدیا، زگیل تناسلی، هرپس: شما ممکن است بخواهید تا آزمون  HIV انجام دهید. زنانی که دچار HIV هستند، می توانند بچه دار شوند ولی برای آن ها داروهایی تجویز می شود تا احتمال انتقال عفونت را به کودک کاهش دهد. در این موارد ممکن است سزارین توصیه شود.


روز ششم بارداری

روز چهارم بارداری

هفته اول بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است