روز هفتم بارداری

روز هفتم بارداری

آبان ۶, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هفتم بارداری – الان روز ۷ ام چرخه است – ۲۷۳ روز مانده تا زمان زایمان

چه  مواردی در این شکل دیده می شود

در این جا تخمک را می توان مشاهده کرد، که در تخمدان ها ایجاد می شود. سلول های فولیکولی تخمدانی، که در این جا وجود دارند، را می توان در  اطراف تخمک مشاهده کرد. در زمان تولد، دختران میلیون ها فولیکول دارند که در تخمدان های آن ها قابل مشاهده است.


وقتی که شما تلاش می کنید تا بچه دار شوید، نیاز است که تخمک های شما به تعداد کافی باشد. با افزایش سن، قدرت باروری شما تغییر می کند.

  در حدود این هفته احتمالا شما تخمک گذاری می کنید. در شروع بلوغ جنسی، شما در حدود ۴۰۰ تخمک نابالغ و یا فولیکول دارید، که در تخمدان های شما وجود دارند و تا این زمان هیچ تخمک دیگری ساخته نمی شود. در حقیقت، زمان و عمر تخمک ها از زمان تولد شروع می شود.

پزشکان به زنان یائسه توصیه می کنند تا به استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی برای ۲ سال پس از آخرین عادت ماهیانه ادامه دهند.

زنان سنین ۲۰ تا ۲۴ سال عموما در بیشتر موارد بارور هستند. در مورد بیشتر زنان،  عادت های ماهیانه تا اوایل ۵۰ سالگی ادامه دارد، میزان باروری به تدریج در دهه ی ۳۰، ۴۰ تا ۵۰ کاهش  می یابد، از طرفی میزان ناهنجاری های کروموزومی و سقط هم افزایش  می یابد.

روز 7 بارداریدر زنان جوان تر از ۲۰ سال، در حدود ۱۷  درصد تخمک ها ناهنجاری های کروموزومی دارند. مشکلات کروموزومی احتمال تولد نوزادان با اختلالاتی چون سندرم داون را افزایش  می دهد.

فولیکول در زیر سطح دیواره ی تخمک قرار دارد و درست قبل از تخمک گذاری بیرون می زند. در حدود روز های ۱۳ و ۱۴ احتمال پارگی فولیکول و تخمک گذاری بیشتر است.
اگر شما در مورد باروری خود نگران هستید، ممکن است که برای تعیین عملکرد تخمدان ها آزمایش خون انجام شود.  در زمانی که برخی از آزمایشات مثل سطح هورمون محرکه ی فولیکولی و استروژن بررسی می شود، آزمایشات جدیدی برای بررسی های خونی انجام می شود مثل هورمون آنتی مولرین و مهارکننده ی B.


ساعت بیولوژیکی مردان

مردان می توانند تقریبا در تمام طول عمر تولید اسپرم داشته باشند و تحقیقات اخیر نشان می دهد که مردان بالای ۳۵ سال بیشتر نیاز دارند که شریک جنسی آن ها باروری داشته باشد.


روز هشتم بارداری

روز ششم بارداری

روز اول بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است