روز هشتم بارداری

روز هشتم بارداری

آبان ۶, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هشتم بارداری – الان روز ۸ ام چرخه است – ۲۷۲ روز مانده تا زمان زایمان

در این شکل چه مواردی دیده می شود

در این جا، ۳ فولیکول تخمدانی قابل نمو به صورت نواحی سفید رنگ مشاهده می شود. حلقه ی داخلی هر تخمک نشان دهنده ی فولیکول است، و احتمالا یکی از آن ها کاملا در زمان تخمک گذاری بالغ شده است و تخمک را رها می کند.


در پایان این هفته احتمالا شما تخمک گذاری کرده اید.

این هفته ، هفته ی دوم چرخه ی تخمدانی است. شاید شما در انتهای این هفته تخمک گذاری داشته باشید و در این هفته،  بارور باشید. وقتی که اسپرم بتواند برای ۵ روز درون بدن شما زنده بماند، برای ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری قدرت حیات دارد. زمان لازم برای باروری ۶ روز است. اگر دوره ی های قاعدگی شما به صورت طبیعی باشد، تعیین زمان تخمک گذاری راحت تر است.

اگر چه این روش ها ( کیت های تخمک گذاری ) مفید و پر کاربرد است، آزمایش های مربوط به کیت ها گران هستند و می توانند مانع از باروری شوند و مشکلات جنسی بیشتری ایجاد کنند. با بررسی هورمون ها در ادرار و با شناسایی حداکثر میزان هورمون لوتئینی کننده در ادرار مشخص می شود که این هورمون باعث تحریک رهایش تخمک ها می شود.

همیشه از دستورات درج شده بر روی کیت ها پیروی کنید. پس از آن که نتیجه تست مثبت شد، می بایست ۱۲ تا ۳۶ ساعت بعد تخمک گذاری داشته باشید. نتایج در حدود ۹۹ درصد صحت دارد ولی گاها نتیجه مثبت کاذب می شود. نتایج گاها می توانند منفی کاذب هم بشود. اگر آزمایش شما منفی  باشد،  در روز بعد آزمایش دیگری انجام دهید. وقتی که شما تست مثبت داشتید، می توانید برای ماه بعد تست را متوقف کنید.


آیا شما تخمک گذاری داشتید؟

در این هفته،  به موارد زیر توجه کنید:

  • درد شکمی تحتانی در زمان تخمک گذاری، متیل اشمیز نام دارد.
  • دمای پایه ای بدن که به آرامی بالا می رود.
  • مخاط  گردن رحم: گردن رحم می تواند ترشحاتی را تولید کند که آبکی، شفاف هستند و می توانند کش دار باشند که درست قبل از تخمک گذاری تولید می شود و نشان دهنده ی مرحله ی باروری است.

تغییراتی که در چرخه ی قاعدگی دیده می شود – دمای بدن

دمای بدن را می توان در بالای چارت مشاهده کرد، درست بعد از تخمک گذاری افرایش شدیدی دارد و بخش پائینی  نشان دهنده ی ترشحات گردن رحم است. این حالت در روز های حوالی تخمک گذاری شروع می شود.

روز 8 بارداری


روز نهم بارداری

روز هفتم بارداری

هفته سوم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است