روز چهاردهم بارداری

روز چهاردهم بارداری

اکتبر 26, 2016 نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز چهاردهم بارداری – الان روز ۱۴ ام چرخه است – ۲۶۶ روز مانده تا زمان زایمان

در این شکل چه مواردی می بینیم

تخمدان را می توان در انتهای لوله ی فالوپ مشاهده کرد. در حوالی این زمان، فولیکول در سطح تخمدان تخمک آزاد می کند، و  وارد لوله می شود و به صورت فیمبریا مشاهده می شود.


احتمال بالایی وجود دارد اگر هنوز این اتفاق نیفتاده است امروز شما تخمک گذاری کنید،  اگر تخمک به اسپرم برسد احتمال باردار شدن شما وجود دارد.

معمولا تخمک گذاری در حوالی روز ۱۴ ام رخ می دهد ولی می تواند زودتر و یا دیر تر هم ایجاد شود. اگر تخمک از تخمدان های شما رها شود، تخمک گذاری رخ می دهد. LH بالا می رود و در نتیجه ی آن استروژن هم زیاد می شود.

روز 14 بارداریLH باعث می شود تا تخمک درون فولیکول بالغ و رسیده شود و آماده رها شدن و تخمک گذاری و باروری شود. در این نقطه است که شمار کروموزوم ها کاهش می یابد از ۴۶ تا به ۲۳ تا.

فولیکول با مایعی پر می شود درست قبل از تخمک گذاری، و در حدود ۲ سانتی متر و یا بیشتر قطر دارد و درست در سطح تخمدان ها قرار دارد.

در ادامه فولیکول آنزیم هایی می سازد که لایه ی خارجی آن را هضم می کند و تخمک را از سطح تخمدان ها رها می کند.

وقتی که تخمک از فولیکول آزاد می شود، به وسیله ی برجستگی ها انگشت مانندی در انتهای لوله، وارد لوله ی فالوپ مجاورش می شود، در جایی که احتمالا باروری و لقاح صورت می گیرد.

در زمان تخمک گذاری، فولیکول های پاره شده و تخمک سطح تخمدان را پاره می کنند و گاهی اوقات دو فولیکول در این محل به بلوغ می رسند و هر دو تخمک آزاد می کنند.


روز پانزدهم بارداری

روز سیزدهم بارداری

هفته دوم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است