روز پانزدهم بارداری

روز پانزدهم بارداری

اکتبر 26, 2016 نسخه بارداری روز به روز نظرات (1)

روز پانزدهم بارداری – الان هفته ی دوم و روز اول است – ۲۶۵ روز مانده تا زمان زایمان

در این شکل چه مواردی مشاهده می شود

 در این جا تخمک نشان داده شده است که توسط اسپرم ها احاطه شده است، اگر چه تنها یک اسپرم می تواند تخمک را بارور کند، چندین هزار اسپرم لازم است تا لایه های دفاعی اطراف تخمک را پاره کنند و باروری را تسهیل کنند.


تخمک تازه رها شده ی شما تنها ۲۴ ساعت زندگی خواهد کرد، ولی امید است که در زمانی مناسب به اسپرم برسد و باروری ایجاد شود. 

احتمال آن وجود دارد که شما تخمک گذاری کنید و تخمک لقاح نیافته ی شما شروع به لانه گزینی کند. وقتی که تخمک از تخمدان آزاد می شود، تخمک از یکی از لوله های فالوپ حرکت می کند و درست در مسیری رو به رحم حرکت می کند، و منتظر بارور شدن می ماند.

هیچ اغراقی وجود ندارد اگر بگوییم  برای هر اسپرم رها شده شانس رسیدن به محل باروری یک در میلیون است. از حدود ۳۰۰ اسپرم که به لوله می رسد تنها یکی می تواند تخمک را بارور کند. وقتی که اسپرم به درون تخمک نفوذ می کند، واکنشی ایجاد می شود که به واسطه ای آن سطح نفوذ ناپذیری نسبت به هر اسپرم ایجاد می شود.  تخمک همیشه کروموزوم X دارد ولی اسپرم می تواند کروموزوم X و یا Y داشته باشد. بدین ترتیب جنسیت جنین مشخص می شود. اسپرم و تخمک با هم کروموزوم های سلول تخم را تعیین می کنند. در نتیجه زیگوت شکل می گیرد و باروری کامل می شود.

روز 15 بارداری

چند هزار اسپرم در این مسیر زنده می مانند و نشان داده می شود که تخمک در لوله ی فالوپ وجود دارد، ولی تنها یک اسپرم هست که واقعا می تواند تخمک را بارور کند.

اگر شما می خواهید پدر شوید، باید مواردی را رعایت کنید. محققین از گروهی از مردان جوان خواستند تا برای ۴ بار در هفته برای ۲ هفته ورزش کنند. مایع منی بررسی شد و تعداد اسپرم کمی یافت شد.  سطح هورمون ها ممکن است برای باروری پایین باشد. این تغییرات هورمونی گذرا هستند و در چند روز بعد به حد طبیعی بر می گردد.


یک حقیقت

هورمون ها  مسئول تولید اسپرم هستند و هر ۶۰ تا ۹۰ دقیقه آزاد می شوند. پس مردان به طور دائم و مداوم اسپرم می سازند. در یک تئوری، این بدین معنی است که مردان همواره بارور هستند. ولی  دوره ی ۷۲ روزه ای زمان لازم دارد تا  نمو اسپرم ها کامل شود.


روز شانزدهم بارداری

روز چهاردهم بارداری

هفته سوم بارداری

مقالات مرتبط
نظرات شما 1
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷

سایت خوبی هست

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است