روز هفدهم بارداری

روز هفدهم بارداری

اکتبر 26, 2016 نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هفدهم بارداری – الان هفته ی دوم و روز سوم است – ۲۶۳ روز مانده تا زمان زایمان

در این شکل چه مواردی مشاهده می شود

دو سلول جنسی در هسته  خود ماده ی ژنتیکی دارند و سلولی  را می سازند که هر ۴۶ کروموزوم را در بر دارد- ۲۳ کروموزوم از مادر و ۲۳ تا از پدر می آید.  در این زمان سلول ها  می توانند شروع به دو تا شدن کنند.


سلول های اصلی که تقسیم می شوند الان به صورت تخمک بارور شده هستند و شروع به مهاجرت  می کنند تا لانه گزینی انجام شود

کروموزوم های اسپرم و تخمک در ۲۴ ساعت قبل به هم رسیده اند. در حدود ۳۰  ساعت برای تشکیل زیگوت زمان لازم است تا اولین مرحله ی  دو تایی شدن سلولی کامل شود. زیگوت  ۰.۱ میلی متر قطر دارد، و شروع می کند به تقسیم شدن به ۱۶ سلول  و کره و توپ توخالی را شکل می دهد.

دو تا شدن سلولی به این صورت است که توپی از سلول ها از زیگوت اصلی، ایجاد می شود.  این کره  سلولی شامل ۱۶ سلول است و به نام مورولا خوانده می شود و شروع به مهاجرت به رحم می کند و در روز ۳ تا ۴ پس از لقاح وارد رحم می شود. هر سلول مورولا، چند قابلیتی است به این معنی که می تواند هر نوع سلولی را بسازد. از این نقطه سلول ها  عملکرد خود را از دست می دهند و شروع به اختصاصی شدن می کنند.


روز 17 بارداری

توجه: IVF – در مورد تخمک ها و جنین ها

در اولین مرحله ی IVF ، تخمک به صورت برنامه ریزی شده آماده می شود.  نه تنها تمام فولیکول ها باید تحریک  شوند، بلکه دو روز پس از تحلیل تخمک، پروژسترون شروع به ضخیم شدن رحم می کنند. و دو تا ۵ روز بعد از باروری، بیشتر جنین ها ایجاد شده اند.

اگر شما زیر ۴۰ سال هستید، یک یا دو جنین خواهید داشت.


از پزشک بپرسید – من آزمون های تخمک گذاری را انجام داده ام. الان تخمک گذاری داشته ام، آیا من و همسرم می  توانیم را بطه ی جنسی داشته باشیم و باید از لقاح مطمئن باشیم؟ 

شما نمی توانید مطمئن باشید که لقاح انجام شده است.


روز هجدهم بارداری

روز شانزدهم بارداری

هفته سوم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است