روز بیست و یکم بارداری

روز بیست و یکم بارداری

اکتبر 26, 2016 نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز بیست و یکم بارداری – الان درست هفته ی سوم است – ۲۵۹ روز مانده تا زمان زایمان

در این شکل چه مواردی دیده می شود

بلاستوسیست در لایه ی پوشاننده ی رحمی دیده می شود. وقتی که این حالت رخ می دهد، جفت شروع به نمو می کند ( عضوی که به طور موقت اکسیژن و مواد مغذی جنین را تامین می کند ).


این زمان هفته ای است که تخمک بارور می شود و در رحم شما لانه گزینی کرده است و خیلی زود تبدیل به جنین می شود

در حوالی ۷ روز پس از باروری، بلاستوسیست شروع به لانه گزینی در لایه ی پوشاننده ی رحمی می کند. لایه سلولی خارجی در حد زیادی محافظت انجام می دهد، و می توانند به لایه سلولی پوشاننده ی رحمی بچسبد. لایه ی پوشاننده  الان مستعد تر است و تحت تاثیر تغییراتی قرار می گیرد که می تواند به  ضمائم این قسمت بچسبد. سلول های بلاستوسیست در زیر سطح لایه ی پوشاننده ی رحمی قرار دارند.

لایه سلولی خارجی الان به دو لایه تقسیم می شود. لایه سلولی خارجی فضایی را ایجاد می کند  که هورمون هایی ترشح می شود. این هورمون ها به بدن اعلام می کنند که شما باردار هستید و رحم را تحریک می کنند تا از بارداری بیشتر حمایت کند.

داخلی ترین لایه سلولی جفت و کیسه آمنیوتیک را می سازد که در اطراف جنین قرار دارند. در بلاستوسیست توده ی سلولی داخلی وجود دارد که تبدیل به بافت های جنینی می شود.


یک سری ورزش ها

این ورزش ها می تواند به شما کمک کند قبل از آن که تست های بارداری انجام شود ریلکس شوید.

کشش کمر : رو به جلو بر روی زمین خم شوید و دست ها و بازو های خود را بر روی کف زمین به جلو بکشید. تا آن جا که می توانید پیشانی خود را به جلو بیاورید، سعی کنید گردن و کمر خود را هم سطح نگه دارید. در ادامه به آرامی نفس بکشید و کمر و بازو های خود را شل کنید تا آن جا که بتوانید بازدم راحتی انجام دهید. ۱۰ بار این کار را تکرار کنید.

روز 21 بارداری 1

کشش پاها : بر روی زمین بنشینید، و پای چپ خود را به جلو بکشید. از دست چپ خود استفاده کنید و برای چند ثانیه پای چپ را نگه دارید. اگر شما نمی توانید پای خود را بگیرید، نگران نباشید. نفس بکشید و بازدم انجام دهید. همین کار را برای پای راست هم تکرار کنید.

روز 21 بارداری 2


روز بیست و دوم بارداری

روز بیستم بارداری

هفته سوم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است