روز بیست و چهارم بارداری

روز بیست و چهارم بارداری

آبان ۵, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز بیست و چهارم بارداری – الان هفته ی سوم و روز سوم چرخه است – ۲۵۶ روز مانده تا زمان زایمان

کودک شما در این روز چگونه است

جنین لانه گزینی می کند و الان ۱۰ روز عمر دارد. کل محلی که جنین در آن به لایه پوشاننده رحمی چسبیده  است الان با لخته پوشیده شده و این وضعیت جلوی از دست رفتن خون را می گیرد و جنین را محافظت می کند.


خودتان را درگیر بارداربودن یا نبودن نکنید و سعی کنید افکار مثبت داشته باشید

  وقتی که در انتظار بارداری هستید، وضعیت عادت ماهیانه می تواند برای شما استرس زا باشد. اگر چرخه ی قاعدگی شما نامنظم باشد، ممکن است مشخص نباشد که عادت ماهیانه ی شما چه نظمی دارد و در نتیجه متوجه نمی شوید که باردار هستید  یا خیر.  نباید نگران باشید.

صرف نظر از این که شما مشکلات باروری را بدانید، صبر کردن برای نتیجه آن می تواند آزار دهنده باشد. اگر شما عادت نمی شوید، این وضعیت دشوار می شود. چرخه ی قاعدگی ، در انتطار تخمک گذاری بودن، و امید داشتن به بارداری در یک ماه بعد می تواند برای شما نگران کننده باشد.

اگر شما در طول یک سال برای باردار شدن تلاش می کنید ولی نتیجه ای نمی گیرید، می بایست آزمایشات پزشکی را انجام دهید. ممکن است شما دچار انسداد لوله فالوپ باشید.

اگر شما در تلاش برای بارداری هستید، تنها یک در ۴ یا ۵ بار احتمال باروری در هر ماه وجود دارد، پس احتمال بارداری در اولین ماه کم است.


از پزشک خود بپرسید – من آزمایش بارداری را زود انجام داده ام و دوباره نتیجه ی لقاح برای ۶ ماه منفی است. آیا ممکن است این وضعیت به علت عادت های نامنظم من باشد؟

چرخه های قاعدگی می تواند متغیر باشد، بیش از چند روز از یک ماه به ماه بعد. چرخه ی نامنظم می تواند از نظر تشخیص نشانه های تخمک گذاری مشکل ساز باشد.

تخمک گذاری نامنطم و قاعدگی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مشکلات باروری را شامل می شود. بسیاری از عوامل که چگونگی باروری زنان را تائید می کنند، شامل وضعی گردن رحم و یا باز بودن لوله های فالوپ می باشد. وضعیتی به نام عدم تخمک گذاری ممکن است رخ می دهد که بدون تخمک گذاری خونریزی داریم. اگر در هر ماه تخمک آزاد نشود،  شانس باروری بالا نمی باشد.

روز 24 بارداری

اگر شما بالای ۳۵ سال سن دارید و در طول ۶ ماه در تلاش برای باروری هستید با پزشک برای انجام آزمایشات لازم مشورت کنید. شما و همسرتان هر دو باید بررسی شوید. همسر شما باید از نظر وضعیت اسپرم ها چک شود.


روز بیست و پنجم بارداری

روز بیست و سوم بارداری

هفته چهارم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است