مردان و ریزش مو / عمل پیوند مو

تیر ۲۸, ۱۳۹۵ نسخه مقالات نظرات

طاسی سر ممکن است زیبا باشد، اما اگر هنوز آمادگی آن را نداشته باشید چه باید کرد؟ احتمالا از داروهایی مثل فیناسترید برای کند کردن سرعت کم پشت شدن موهای جلوی سر استفاده کرده‌اید. اگر مفید نبوده‌است و همچنان موهایتان می‌ریزد و از نگرانی خواب ندارید، پیوند مو را مد نظر قرار دهید. جراحی پیوند مو از روزهایی که مردان با پیوند تکه‌های بزرگی از مو، که انجام عمل پیوند را فریاد می‌زدند، مسیری طولانی را طی کرده‌است. نتایج امروزی طبیعی‌تر هستند.

هزینه پیوند مو حدود ۵۰۰۰ دلار و یا بیشتر است. پیش از تصمیم‌گیری از انتظاراتی که می‌توانید از این روش داشته باشید اطلاع پیدا کرده، و از این که کاندیدی مناسب برای این نوع درمان هستید، مطمئن شوید.


آیا شرایط پیوند مو را دارید؟

برای پیوند مو در نواحی کم‌ پشت نیازمند تعداد کافی از موهای سالم از پشت و اطراف سر هستید. جراح پلاستیک یا متخصص پوست، شما را از این بابت آگاه می‌کنند.


جراحی پیوند مو

جراح قطعات پیوندی را از پوست محلی از سر برمیدارد که موها همچنان قدرت رشد دارند. این قطعات می‌توانند میکروگرفت‌های شامل یک یا دو مو باشند. مینی‌گرفت‌ها شامل چندین مو و گرفت‌های بزرگتر تا ۴۰ مو خواهند داشت. جراح گرفت‌ها را به شکاف حفره‌هایی کوچک روی قسمت کچل شده وارد می‌کندگرفت‌های تک‌مویی برای خط رویش مو، مینی‌گرفت‌ها پشت خط رویش و سپس گرفت‌های بزرگتر قرار می‌گیرند تا موها به تدریج پرپشت‌تر به نظر آیند. موهای پشت و کنار سر دوباره رشد می‌کنند و پس از پیوند نیازی به نگرانی نیست. جراحی تا ۸ ساعت طول می‌کشد، اما همانروز به منزل می‌روید. بسته به پرپشتی مد نظر شما و وسعت پوستی که باید با مو پوشانده شود نیازمند چندین جلسه درمانی و چندین ماه وقفه میان آنها برای ترمیم هستید. تمام دوره درمان در حدود ۲ سال خواهد بود.


ترمیم پیوند مو

روزهای اول و دوم، درد،نارحتی و تورم خواهید داشت. پس از گذشت چندین هفته بسیاری از موهای پیوند شده می‌ریزند که امری عادی است. پس از ۳ تا ۴ ماه دوباره و هر ماه حدود نیم اینچ رشد خواهند کرد. همچنین باید از داروی فیتاسترید بصورت نامحدود استفاده کنید تا موهای طبیعی بیشتری از دست ندهید. عوارض جانبی نادری وجود دارند، اما شامل مشکلات جنسی مثل اختلالات نعوظ هستند.


خطرات پیوند مو

عموما ایمن است اما خطرات شامل موارد زیر هستند؛

  • عفونت
  • خونریزی و به جا ماندن اسکار
  • رشد تکه‌ای موها که قابل اصلاح است
  • پیوندهایی که انجام نمی‌شوند و به معنای تکرار جراحی هستند.

سایر روش‌ها، جراحی جایگزینی مو

پیوند مو معمول ترین روش پر کردن خط رویش مو است.

سایر روش‌ها عبارتند از:

  • برداشت پوست سر یا آلوپشیا: جرارح پوست بدون موی سر را برداشته و باقی پوست را می‌کشد تا آن ناحیه پوشیده شود. این عمل ممکن است به همراه پیوند انجام شود. این روش تنها درصورتیکه پوستتان قابلیت ارتجاعی کافی داشته باشد، انجام‌پذیر است. و در صورت ادامه از دست دادن موها، به جراحی‌های بیشتری نیاز دارید.
  • جراحی پیوند پوست سر: بخش بدون موی پوست سرتان با پیوند بخش دارای موی پوست سر، جایگرین می‌شود. این جراحی اغلب درباره مشکلات پوستی مادرزادی یا حاصل از جراحت انجام می‌شود.

ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است