روز بیست و ششم بارداری

روز بیست و ششم بارداری

آبان ۵, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز بیست و ششم بارداری – الان هفته ی سوم و روز ۵ ام چرخه است – ۲۵۴ روز مانده تا زمان زایمان

کودک شما در این روز چه وضعیتی دارد

در مرحله ی اول نمو،  جفت که عامل حفاظتی کودک شما است، در این جا نشان داده شده است.  این تصویر  نشان دهنده ی هسته ای ( بخش آبی رنگ) است در شبکه ی ممتد سلولی که پرزهای جفتی را می سازد. اولین پرز باریک دیده می شود که در ادامه در آن عروق خونی ایجاد می شود.


توپی سلولی که بلاستوسیست نام دارد جنین را شکل می دهد و هم اکنون کاملا در لایه ی پوشانده ی رحمی تشکیل شده است.

متاسفانه، در روند پیچیده ی باروری، تنها حدود نیمی از کل تخمک های بارور شده تبدیل به بلاستوسیست می شود و تنها حدود نیمی از آن ها به طور موفق در رحم لانه گزینی می کنند.

وقتی که بلاستوسیست در رحم لانه گزینی می کند، ممکن است خونریزی کند که به آن لکه بینی می گویند. این علامت اغلب گیج کننده است.

رنگ این خونریزی می تواند متغیر باشد. در بیشتر موارد صورتی رنگ است اگر چه خون روشن ( خون تازه)  هم می تواند دیده شود ولی می تواند قهوه ای باشد و یا به صورت خون تیره دیده شود.

روز 26 بارداریدر حدود ۲۵ درصد زنان در اوایل بارداری کمی  خونریزی را تجربه خواهند کرد ، ولی حتی ممکن است زایمان فول ترم هم داشته باشند. در برخی موارد، خونریزی به معنی سقط است که خطرناک است و باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

این تصویر کامپیوتری نشان دهنده ی توپی سلولی است که بلاستوسیست نام دارد و در رحم وجود دارد. حلقه ی خارجی سلول  می توانند جفت را بسازد که به وضوح دیده می شود.

به نظر می رسد که در حدود ۵۰ درصد بارداری ها ممکن است پیش از لانه گزینی با سقط همراه باشند.

تا یک سوم بارداری ها در هفته ی پنجم با سقط همراه هستند و ممکن است بین هفته های ۵  تا ۷ باعث سقط شود. خطر سقط با گذشتن هفته ها کم تر شود و پس از هفته ی ۱۲ بارداری این خطر کاهش  می یابد.


روز بیست و هفتم بارداری

روز بیست و پنجم بارداری

هفته چهارم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است