روز بیست و نهم بارداری

روز بیست و نهم بارداری

آبان ۵, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز بیست و نهم بارداری – الان هفته ی ۴ ام و روز اول است – ۲۵۱ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

این تصویر یک نمای میکروسکوپی از حفره ی آمنیوتیکی است همراه با سلول هایی که جنین ر ا ایجاد خواهند کرد. این سلول ها به طور مکرر  تقسیم شده و چندتایی می شوند و بیشتر و بیشتر می شوند تا در هر مرحله ای از نمو به صورت اختصاصی شکل بگیرند.


اگر شما قاعدگی نداشته باشید ( اگر فرض شود که چرخه ی طبیعی شما بیش از ۲۸ روز نباشد) شاید بتوانید امروز تست بارداری را در منزل انجام دهید

آزمون سنجش بارداری در منزل در داروخانه ها در دسترس است، ماده ی شیمیایی است که اگر ادرار شما حاوی هورمون گنادوتروین جفتی انسانی باشد به آن واکنش می دهد. با لانه گزینی جنین  ایجاد می شود و در ادرار شما اگر باردار باشید این هورمون یافت خواهد شد. سطح این هورمون احتمالا بالای ۵۰ mIU/ml  در روز است.

بین ۹۷ تا ۹۹ درصد این تست صحت تشخیصی دارد، اکثر آزمون های بدون نسخه برای شناسایی مقادیر لازم این هورمون حساسیت کافی دارند، بنابر این در اولین روز آخرین قاعدگی استفاده می شوند و حتی ممکن است زود تر هم به کار روند.

این تست تنها زمانی مثبت می شود که حاوی سطوح مناسب این هورمون در ادرار باشد. اگر شما این آزمون را سریع انجام دهید، نتیجه ممکن است منفی شود حتی اگر باردار باشید.  بنا بر این، اگر شما عادت نمی شوید، ولی نتیجه ی تست منفی است، پس از دو الی ۳ روز مجددا این آزمون را تکرار کنید. اگر شما باردار هستید، سطوح این هورمون بالا می رود و نتیجه تست مثبت می شود.

اگر نتیجه ی آزمون مثبت باشد، ولی عادت شما شروع شود، ممکن است شما سقطی را قبلا تجربه کرده اید.

روز 29 بارداری

شما می توانید در چند دقیقه متوجه شوید که آیا باردار هستید یا که خیر.

چگونه می توان از این آزمون برای سنجش بارداری استفاده کرد:

همیشه دستورالعمل روی آن را بخوانید ولی بیشتر آزمایش ها از این حالت پیروی می کنند:

  • بر روی کاغذ ادرار کنید و برای چند دقیقه آن را رها کنید.
  • توصیه می شود که آزمون را در ابتدا در صبح انجام دهید وقتی که غلظت ادرار شما در بیشترین حد خود است. با انجام این کار، سطوح هورمون گنادوتروپین جفتی به راحتی قابل شناسایی است.

روز سی و ام بارداری

روز بیست و هشتم بارداری

هفته پنجم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است