روز سی و سوم بارداری

روز سی و سوم بارداری

آبان ۵, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز سی و سوم بارداری – الان هفته ی ۴ ام و روز ۵ ام چرخه است – ۲۴۷ روز مانده تا زمان زایمان

در این روز کودک چه وضعیتی دارد

جنین هنوز کمتر از ۳ میلی متر طول دارد، و الان شیار باریک و پهنی دارد که در کل طول بدن امتداد دارد. این شیار به زودی عمیق  تر می شود . لبه های آن بیشتر خم می  شود تا لوله ای را بسازد که  در طول بدن جنین قرار می گیرد.


سعی کنید از این شرایط لذت ببرید و بدانید که بارداری یک روند طبیعی است

شما هم مثل بسیاری از خانم ها خیلی سریع متوجه بارداری خود نمی شوید، ممکن است شما در مورد سبک زندگی و سلامت جنین خود و همین طور در مورد وضعیت خودتان نگران و مضطرب باشید. توجه داشته  باشید که این شرایطی که شما در آن قرار دارید یک روند طبیعی است و کمی تغییر در سبک زندگی لازم است و نباید خیلی نگران باشید تنها باید توصیه هایی که به شما می شود را رعایت کنید تا از داشتن یک فرزند سالم در طول  عمر لذت ببرید.  مثلا باید سعی کنید غذاهای سالم بخورید، سیگار نگشید و الکل ننوشید.

بعلاوه، آزمون های بارداری ممکن است صحت و حساسیت کافی نداشته باشد، به این معنی که بسیاری از بارداری ها در اوایل سیر خود با سقط همراه هستند بدون آن که اصلا متوجه آن شوید. به همین دلیل بسیاری از مشکلات  که امروزه شناخته می شود می تواند عوارضی برای بارداری و یا سقط باشد .


از پزشک خود بپرسید – من ۴۰ سال سن دارم. آیا بارداری برای من خطرناک است؟

بله، هر خانمی که سن بالای ۳۵ سال دارد به عنوان فرد پر خطر برای بارداری در نظر گرفته می شود  بدون آن که بخواهیم به وضعیت سلامتی و جسمی وی توجه کنید.

باید بدانیم در خانم های این طیف سنی احتمال مشکلات طبی مثل فشار خون، سقط و  دیابت بارداری بالا می رود . از طرفی احتمال آن که جنین مشکلات ژنتیکی داشته باشید مثل سندرم داون هم بیشتر می شود.

روز 33 بارداری

پزشک با انجام آزمایش ها و چکاپ های منظم   از این مشکلات جنینی پیشگیری می کند.

اگر شما مادر بارداری هستید که سن بالایی دارید باید چکاپ های  پیش از بارداری مرتب و بیشتری داشته باشد. فشار خون بالا می تواند یکی از نشانه های پره اکلامپسی باشد که در خانم های باردار بالای ۴۰ سال یک خطر مهم و بالقوه می باشد.


روز سی و چهارم بارداری

روز سی و دوم بارداری

هفته پنجم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است