روز سی و چهارم بارداری

روز سی و چهارم بارداری

آبان ۵, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز سی و چهارم بارداری- الان هفته ی ۴ ام و روز ۶ ام است – ۲۴۶ روز مانده تا زمان زایمان

کودک شما در این روز چه وضعیتی دارد

بخش بالایی جنین نشان داده شده است. این بخش هنوز به صورت دهانه ای وسیع در طول بخش پشتی جنین است که به تدریج در چند روز بعد بسته می شود. سر و بخش های مربوط به ستون فقرات تحتانی در آخر بسته خواهند شد.


جفت، ساختاری است که در زمانی که جنین در بدن شما است شکل می گیرد و کار غذارسانی به جنین را بر عهده دارد

نتیجه تست بارداری  ممکن است تنها نشانه برای بارداری شما باشد ولی تغییرات دیگری هم در بدن شما رخ می دهد و به همین تست ختم نمی شود!! ساختار های مهمی در بدن شما الان در حال شکل گیری هستند، منظور جفت است. لایه ی خارجی سلول هایی که وارد رحم شده و در آن لانه گزینی کرده است  با زوائدی از جفت پوشیده می شود. جفت مسئول اصلی غذا رسانی به جنین است. از راه جفت هم مواد غذایی از بدن مادر وارد بدن جنین می شود و هم مواد دفعی از بدن جنین وارد بدن مادر می شود تا توسط مادر دفع شود. به بخش های داخلی جفت، پرزهای جفتی می گوییم. این پرز ها منشعب تر می شوند و الگوی شاخه داری را می سازند.  پرز ها کامان نابالغ هستند و جریان خون جنین  را تامین می کنند. چندین هفته زمان می برد تا جفت به حد کافی بالغ شود و بتواند تمام اکسیژن و ریز مغذی های ضروری برای نمو کودک را تامین کند.


روز 34 بارداری

سوال : من واقعا بچه می خواهم ولی الان که تست بارداری من مثبت شده است حقیقتا مطمئن نیستم. آیا این حس من طبیعی است؟

این حال طبیعی است و بیشتر مادران باردار حس دو گانه ای دارند، نمی دانند خوشحال باشند و یا ناراحت و نگران.  می توانید با اطرافیان در این باره صحبت کنید تا کم کم نگرانی شما بر طرف شود.

اگر شما هر نوع شکی در مورد بارداری دارید، تلاش کنید تا با خانم هایی که جزو بستگان شما هستند صحبت کنید شاید مادرتان و یا دوستان نزدیکتان.


الان زمان آن است که به این موارد فکر کنید – ملاقات پزشک

اگر آزمایش بارداری شما مثبت شده است، با مطب پزشک تماس بگیرید تا برنامه ی اولین وزیت بارداری شما را انجام دهند، این ویزیت باید در حوالی هفته های ۸ و ۱۲ باشد.

در زمان ویزیت، پزشک شما آزمایش بارداری در منزل شما را تائید خواهد کرد. برای این کار وی آزمایش خون و ادرار و یا حتی سونوگرافی انجام می دهد.

اولین ویزیت شما معمولا طولانی ترین ویزیت است چون پزشک شرح حال کاملی از شما می گیرد و به سوالات شما پاسخ می دهد.

شما وزن می شوید و فشار خون شما هم بررسی می شود.

برخی تست ها و آزمایش ها برای شما انجام می شود از جمله تعیین گروه خونی، وضعیت RH، و بیماری های مقاربتی ( منتقل شونده از راه تماس جنسی ).


روز سی و پنجم بارداری

روز سی و سوم بارداری

هفته پنجم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است