ترک پوست و نقش کرم های پیاز در درمان آن

تیر ۲۸, ۱۳۹۵ علی ترابی بهداشت و زیبایی نظرات

نقش کرم های پیاز در درمان ترک های جدید پوست

در ۱۱ مارس سال ۲۰۱۰ کرمی مرطوب کننده که ترکیب اصلی آن عصاره ی پیاز است قرمزی ترک های جدید پوست را درمان می کند. در تعداد ۵۴ زن که به مدت ۳ ماه از کرم استفاده کردند، ترک پوست جدید هم نرم تر و هموارتر بودند. ترک پوست محو نشدند اما پس از چندین هفته درمان، کرم ظاهر بهتری بوجود آورده بود. این تحقیق، تحت حمایت مالی صنایع دارویی Merz، که سازنده ی کرم است در جلسه سالیانه ی آکادمی پوست آمریکا معرفی شد و همچنین دکتر Draelos به عنوان مشاور در Merz کار می کرده است.

با راه های مختلف کاهش چین و چروک آشنا شویم؟

ترک پوست، مردان را هم درگیر می کند

Draelos پیشبینی می کند که تا ۹۸ درصد زنان و ۷۵ درصد مردان ترک پوست دارند که به صورت اسکار های قرمزی به شکل خطوط روی پهلوها، پستان ها، کشاله ی ران، شکم زنان و باسن و ناحیه ی سینه ای مردان مشاهده می شود.

Joshua Zei Chner می گوید: این ترک ها در طی کشیده شدن سریع پوست مثلا در طی سن بلوغ یا دوران بارداری و افزایش وزن سریع شکل می گیرند. Joshua Zei Chner مدیر تحقیق کلینیکی و بالینی در مرکز پزشکی Mt.sinai در نیویورک است. او در انجام تحقیقات دخالت نداشته است. متاسفانه ترک پوست دایمی بوده و با رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی روند. برای سلامت ضرر ندارند ولی بسیاری افراد از ظاهر آن ها آزرده هستند. این علایم به آرامی محو شده و صاف می شوند، اما ممکن است چندین سال طول بکشد. در نتیجه پزشکان به دنبال محصولی بوده اند که خطوط کشیدگی جدید ظاهر و احساس بهتری داشته باشند.

چرا پیاز؟

هر گونه آسیب به پوست، بریدگی، پیچ خوردگی یا کشیدگی سریع که موجب بروز ترک پوست شوند، همراه با التهاب خواهد بود. پیازها حاوی فلاوونوئیدها، نوعی آنتی اکسیدان، هستند که خواص ضد التهابی دارند. محصول جدید همچنین دارای گیاه قدح مریم است؛ گیاهی که در آسیا، آفریقا و آمریکا یافت شده و به علت خواص ضد التهابی در روش های درمان طبیعی در درمان زخم ها بصورت گسترده استفاده می شود. این محصول همچنین حاوی سولفور است که با عفونت و باکتری ها مقابله می کند. تر کیب دیگر کرمی مرطوب کننده است که به آبرسانی کردن پوست کمک می کند.

کرم های پیاز به بهبود ظاهر و حس ترک پوست کمک می کنند

تحقیقات اخیر روی ۵۴ زن در محدوده ی سنی ۱۸ تا ۴۵ که دارای ترک پوست جدید روی پشت ران ها هستند انجام شد. آن ها به مدت ۱۲ هفته، روزی دوبار ۴/۱ از حجم کرم را روی یکی از ترک پوست خود استفاده کردند. روی باقی ترک پوست هیچ درمانی صورت نگرفت.

طبق قضاوت افراد شرکت کننده در آزمایش، ترک پوست ظاهری بهتر داشته، قرمزی آن بهبود یافته و نرم تر و هموارتر از سایر ترک پوست بود. پس از دو هفته از شروع درمان شاهد نمایان شدن علایم بودند و این تفاوت در تمام طول ۱۲ هفته دوام داشت.

پژوهشگران اضافه کردند که ترک پوست درمان شده در مقایسه با ترک پوست بدون درمان ظاهر و حس بهتری نسبت به ابتدای هفته ی دوم داشتند.

اما تا هفته ی هشتم متوجه تغییری در قرمزی نشده بودند. هیچکدام عارضه ی جانبی گزارش نکردند. Draelos می گوید: اگرچه کرم روی مردان آزمایش نشده است اما آنرا به مردان هم پیشنهاد می دهد.

Zei Chner می گوید: پزشکان و بیماران به دنبال درمانی کارآمد برای ترک پوست بودند. مصرف کرم حاوی پیاز درمانی قطعی برای معضلی است که در حال حاضر درمانی ندارد.

با توجه به سخن گوی شرکت Merz، نام این کرم Mederma Stretch Marks Therapy بوده و تیوبی با وزن ۵.۲۹ اونس و با قیمت ۳۹.۹۹ دلار در داروخانه ها فروخته می شود.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است